Emmerson Press rozszerza partnerstwo z Fujifilm
14 lut 2020 13:25

Pierwsza brytyjska drukarnia, która w 2016 r. zainwestowała w maszynę Jet Press 720S, dokonała modernizacji do modelu Jet Press 750S trzeciej generacji firmy Fujifilm. W tym samym czasie ta firma z West Midlands jako jedna z pierwszych zainwestowała w program Platesense firmy Fujifilm, dodatkowo rozszerzając działy druku offsetowego i cyfrowego w ramach partnerstwa z Fujifilm.

Jesteśmy zachwyceni wydajnością maszyny Jet Press 720S od momentu dokonania inwestycji przed trzema laty — mówi dyrektor firmy, Jamie Emmerson. - Bez wątpienia zwiększyła ona naszą reputację i umożliwiła nam przyjmowanie wysokiej jakości renomowanych niskonakładowych zleceń, których wcześniej nawet nie bylibyśmy w stanie rozważyć – jak choćby indywidualna, wielkoformatowa książka dla Berniego Ecclestone’a, oparta na jego prywatnej kolekcji bolidów F1. Od czasu inwestycji nasze obroty z druku cyfrowego uległy podwojeniu, co jest wynikiem połączenia nowych zleceń i przeniesienia niższych nakładów z maszyn offsetowych.

Podczas (...) zmiany – kiedy model 720S został zastąpiony modelem 750S – przez kilka tygodni po raz pierwszy od kilku lat nie mieliśmy maszyny Jet Press i byliśmy zmuszeni przenosić zlecenia na inne platformy cyfrowe lub maszyny offsetowe. Otrzymywaliśmy pytania od kilku stałych klientów, czy robimy coś inaczej, ponieważ ich zdaniem jakość nie dorównywała standardom, do których byli przyzwyczajeni. To naprawdę pozwoliło nam zrozumieć, jak cenna jest dla nas dodatkowa jakość oferowana przez maszynę Jet Press.

Po uruchomieniu Jet Press 750S możemy oferować ten sam poziom jakości, tylko szybciej i zużywając mniej energii. Z naszego punktu widzenia to sytuacja podwójnie korzystna – możemy równocześnie zwiększyć tempo rozwoju segmentu druku cyfrowego i ograniczyć wpływ na środowisko”.

Dokonując tej ważnej inwestycji w celu zabezpieczenia przyszłości segmentu druku cyfrowego, firma Emmerson Press poczyniła także równie ważną inwestycję w proces druku offsetowego, zapisując się do programu Platesense firmy Fujifilm.

Korzystamy z płyt Fujifilm od 7 lat — kontynuuje Emmerson. - I przez cały ten czas jesteśmy bardzo zadowoleni z ich jakości oraz obsługi zapewnianej przez Fujifilm. Uznaliśmy, że musimy wymienić dwie naświetlarki i po gruntownej analizie uznaliśmy, że najlepszym sposobem, aby to zrobić, będzie program Platesense firmy Fujifilm. Teraz możemy wynajmować urządzenia CTP zamiast konieczności kupowania ich płacąc z góry, a firma Fujifilm zajmuje się odbiorem złomu aluminiowego, co przekłada się na znaczne oszczędności czasu i kosztów administracyjnych.

Używane przez nas w ramach umowy Platesense płyty Fujifilm Superia są trwalsze od używanych wcześniej, a ponieważ są bezprocesowe, możemy znacznie ograniczyć zużycie wody. Stara wywoływarka zużywała ok. 7 litrów wody na płytę. Teraz wykonujemy płyty w ogóle nie zużywając wody. Oznacza to niewielką obniżkę naszego rachunku za wodę — ale nie dlatego to robimy. Tak jak modernizacja do maszyny Jet Press 750S pozwoliła nam znacznie zmniejszyć nasz wpływ na środowisko dzięki niższemu zużyciu energii, przejście na płyty bezprocesowe pomaga nam zrobić to samo, radykalnie zmniejszając zużycie wody”.

Andy Kent, kierownik oddziału Fujifilm Graphic Systems UK: „Firma Fujifilm szczyci się swoim potwierdzonym dorobkiem innowacji w druk offsetowy i cyfrowy. Wyznaczając kierunki rozwoju w technologii druku cyfrowego, nieustannie wprowadzamy innowacje w naszej ofercie offsetowej – nie tylko w obszarze technologii – ale także pomagając naszym klientom gruntownie przemyśleć sposób prowadzenia działalności, ograniczając odpady oraz zwiększając wydajność i zyski na tym trudnym rynku. Jesteśmy dumni z bycia partnerem firmy Emmerson Press w segmencie druku cyfrowego i offsetowego od kilku lat, a także zachwyceni, że zdecydowała się ona ponownie zainwestować w Fujifilm, aby przenieść obydwa segmenty swojej działalności w przyszłość”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

error: Kopiowanie zabronione!
cript>