Durst na FESPA Global Print Expo 2020
25 lut 2020 08:37

Zgodnie ze strategią "pixel-to-output" firmy Durst, system drukujący jest dostarczany wraz z oprogramowaniem do przygotowania druku oraz oprogramowaniem analitycznym do przetwarzania rzeczywistych parametrów produkcji, dzięki którym użytkownik może natychmiast rozpocząć produkcję. W związku z tym firma Durst wraz z instalacją maszyny oferuje obszerne szkolenie w zakresie oprogramowania oraz wsparcie serwisowe. Od momentu oficjalnego wprowadzenia na rynek nowej platformy produkcyjnej P5 z systemami drukującymi P5 350 i P5 210 na targach FESPA Global Print Expo 2019 w Monachium, na całym świecie dokonano ponad 50 instalacji, które potwierdzają atrakcyjność takiego pakietu dla nabywców.

Durst Professional Services (DPS) ze skalowalnym oprogramowaniem do prepressu z możliwością połączenia kilku systemów drukujących przedstawi na targach FESPA dalsze możliwości biznesowe i potencjał optymalizacji strategii pixel-to-output. Do prezentacji produktów przez internet i komunikacji z klientami DPS oferuje rozwiązanie Smart Shop - sklep internetowy, który może być w pełni zintegrowany z systemem drukującym. Zaprezentowane zostanie również LiftERP, oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa przeznaczone specjalnie dla dostawców usług poligraficznych. Zostało ono już wdrożone u ponad 20 klientów w USA i w tym roku zadebiutuje na rynku europejskim. Stoisko Durst będzie otoczone aplikacjami tekstylnymi, z naciskiem na te wykonane z zastosowaniem atramentów pigmentowych, które stają się coraz bardziej uniwersalnym rozwiązaniem w przemysłowym druku tekstylnym.

"Na targach FESPA w Madrycie zaprezentujemy najnowocześniejszą platformę produkcyjną P5 - powiedział Christoph Gamper, CEO i współwłaściciel Grupy Durst. - Popyt na nasze systemy drukujące serii P5 nie słabnie, oprogramowanie do organizacji pracy i analizy danych jest stale rozwijane, ale widzimy również zwiększone zapotrzebowanie na informacje i szkolenia wśród klientów, do których adresujemy również rozszerzone usługi. Ekscytujące jest dla nas obserwowanie poziomu integracji, do której wykorzystywane są nasze rozwiązania. Podczas gdy niektórzy poprzestają na funkcji RIP i skupiają się jedynie na jakości druku, my wdrażamy złożone infrastruktury produkcyjne typu web-to-print, których sercem jest system drukujący Durst, zintegrowany z pozostałymi procesami produkcyjnymi za pomocą odpowiedniego oprogramowania Durst i który może być modułowo skalowany w zależności od potrzeb.”

Opracowanie: AN