EFI Pro 16h drukował z roli i na płytach na targach RemaDays Warsaw 2020
2 mar 2020 08:56

Jedną z maszyn amerykańskiej firmy EFI można było zobaczyć na stoisku Atrium Centrum Ploterowe podczas tegorocznej edycji targów RemaDays.

EFI Pro 16h to hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter drukujący w technologii LED o szerokości maksymalnej 165 cm i produktywności do 91 m2/h. Jest to drukarka klasy przemysłowej, wyposażona w głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale). Głowice z technologią UltraDrop umożliwiają osiągnięcie fotograficznej jakości druku, drobnej czcionki i nasyconych kolorów.

Druk kolorem białym w trybach: tylko biały, poddruk, nadruk, aplikacje 2-stronne (kolor-biały-kolor) nie spowalnia całego procesu drukowania. EFI Pro 16h umożliwia zadruk w wysokiej rozdzielczości, do 1200x1200 dpi.

Technologia LED-UV umożliwia druk zarówno na materiałach klasycznych, jak i na materiałach wrażliwych na wysoką temperaturę i o różnej elastyczności. Wydruki są gotowe do użycia bezpośrednio po wydrukowaniu.

Urządzenie jest wyposażone w autorskie oprogramowanie FIERY proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP”.

„EFI Pro 16h to urządzenie najbardziej wszechstronne z całej serii Pro, która obejmuje produkcyjne maszyny rolowe, drukarki typu flatbed i hybrydy łączące możliwości obu typów maszyn. O przydatności takiego rozwiązania można było przekonać się na naszym stoisku podczas targów RemaDays” - mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium