Zmiana terminu targów Packaging Innovations
10 mar 2020 08:33

Od organizatora otrzymaliśmy następujący komunikat:

„Szanowni Państwo,

Mając na uwadze duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19), w związku z aktualnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 8 marca 2020 oraz po zapoznaniu się z decyzją Wojewody Mazowieckiego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu 12. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w Warszawie. Planowany nowy termin to 24-25 czerwca br.

Targi Packaging Innovations są jedną z największych imprez branży opakowaniowej w Polsce i gromadzą gości z całego świata, w tym m.in. wystawców z Włoch i Niemiec. W obliczu obostrzeń Głównego Inspektora Sanitarnego, który w dniu 8 marca rekomendował „odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych”, podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu Targów. Wprawdzie imprezy targowe są wyłączone spod Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, są jednak wydarzeniem na tyle dużym, że wojewódzkie sztaby kryzysowe również przeprowadzają analizę pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że o przeniesienie wydarzenia apelowała znaczna część wystawców.

Bezpieczeństwo wystawców i gości jest naszym priorytetem. W obliczu okoliczności, które są od nas niezależne, sytuacja stała się na tyle poważna, że decyzja o przesunięciu terminu Targów jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Wierzymy i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby w nowym terminie targi zostały zrealizowane jak zawsze profesjonalnie i zgodnie z Państwa oczekiwaniami biznesowymi.

Przeniesienie Targów Packaging Innovations wiąże się z licznymi niedogodnościami - zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców. Przygotowania organizacyjne do tegorocznej edycji Targów były już bardzo zaawansowane. Tym bardziej chcemy podziękować Państwu za liczne głosy zrozumienia i wsparcia w obliczu aktualnej sytuacji.

Przepraszamy za związane z tym niedogodności, jednak w obliczu realnego zagrożenia zdrowia publicznego, a przede wszystkim oficjalnych zaleceń jest to jedyna możliwa decyzja.

Prezes Zarządu

Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Kraków, 9 marca 2020 r.”

error: Kopiowanie zabronione!
cript>