EIZO wprowadza 27-calowy monitor z ekranem w rozdzielczości 4K UHD
18 mar 2020 08:54

W ofercie EIZO pojawił się 27-calowy monitor ColorEdge CS2740 z ekranem w rozdzielczości 4K UHD (3840x2160) i złączem UBS-C. Przeznaczony jest do zastosowań kreatywnych, m.in. fotografii, edycji wideo oraz projektowania graficznego.

Linia monitorów ColorEdge CS jest skierowana do hobbystów i profesjonalistów o skromniejszym budżecie, którzy  chcą korzystać z zaawansowanych funkcji spotykanych w monitorach ColorEdge CG. ColorEdge CS2740 to pierwszy model z serii CS oferujący rozdzielczość 4K UHD, czyli czterokrotnie wyższą niż full HD (1920x1080). Wysoka gęstość pikseli wynosząca aż 164 ppi dla obrazów 4K sprawia, że znaki alfanumeryczne i kontury wyświetlane są z doskonałą ostrością, która pozwala zobaczyć najdrobniejsze detale bez konieczności przybliżania obrazu.

27-calowy ekran zapewnia obszerną przestrzeń roboczą do wyświetlania materiałów full HD jednocześnie z paskami narzędzi, paletami i innymi oknami. Dzięki temu CS2740 doskonale nadaje się do pracy twórczej (edycji zdjęć i wideo, projektowania graficznego) w rozdzielczości do 4K.

Wbudowane złącze USB-C umożliwia jednoczesne przesyłanie sygnałów wideo i danych USB, a także ładowanie podłączonego laptopa lub smartfona z mocą 60 W. Wszystko odbywa się za pośrednictwem jednego kabla, co pozwala uniknąć plątaniny przewodów na stanowisku pracy.

ColorEdge CS2740 ma wyjątkowo szeroki gamut kolorów i odtwarza prawie całą przestrzeń Adobe RGB (aż 99 proc.), dzięki czemu pliki w tym formacie będą wyświetlane poprawnie. Wykorzystuje również autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która kompensuje wahania jasności i chromatyczności w różnych częściach ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

ColorEdge CS2740 współpracuje ponadto z dwoma autorskimi programami EIZO: ColorNavigator 7, umożliwiającym regularne przeprowadzanie kalibracji i kontrolowanie jakości monitora, oraz Quick Color Match, ułatwiającym osiągnięcie zgodności kolorystycznej między ekranem a wydrukiem.

Inne cechy

– Płynne przejścia tonalne dzięki wyświetlaniu 10-bitowych kolorów z 16-bitowej tabeli LUT

– Złącza wejściowe USB-C, HDMI i DisplayPort

– Opcjonalny kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od ekranu

– 5-letnia gwarancja producenta

Monitor ColorEdge CS2740 pojawi się w sprzedaży w Polsce w maju.

Opracowano na podstawie informacji firmy Alstor