Epson prezentuje wydajną drukarkę do druku bezpośrednio na odzieży
20 mar 2020 12:10

Drukarka Epson SureColor SC-F3000 oferuje jeszcze większą niezawodność, wysoką jakość oraz wszechstronność niezbędną w produkcji odzieży.

Epson prezentuje drukarkę do drukowania bezpośrednio na odzieży (Direct to Garment, DTG), która średnim i dużym producentom ubrań (np. T-shirtów) oferuje niski całkowity koszt eksploatacji (TCO). Firmy, dla których ważne są wysoka dokładność, krótki czas realizacji i możliwość nanoszenia skomplikowanych wzorów na różnorodne ubrania, docenią  jej niezawodność, wydajność i szybkość.

To pierwsza drukarka DTG firmy Epson wyposażona w pojemny system zasilania w atrament, wykorzystujący kompaktowe, 1,5-litrowe worki z tuszem. Rozwiązanie to pozwala obniżyć całkowity koszt eksploatacji oraz skrócić czas przestojów. Wyjątkowo trwała oraz intuicyjna w obsłudze konstrukcja została uzupełniona o funkcje pozwalające nawet niedoświadczonym użytkownikom na dłuższą i wydajniejszą eksploatację urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości i precyzji drukowania:

  • Łatwa instalacja
  • 4,3-calowy panel dotykowy z usprawnionymi funkcjami
  • Automatyczne dostosowywanie wysokości płyty dzięki czujnikom wykrywającym, na jakiej wysokości znajduje się powierzchnia ubrania – funkcja pozwala na łatwe przełączanie między T-shirtami, bluzami, torbami itp.
  • Lepsza jakość druku dzięki precyzyjnej technologii nanoszenia atramentu
  • Łatwy dostęp do podzespołów w celu konserwacji i wymiany materiałów eksploatacyjnych

"Wsłuchiwanie się w potrzeby naszych klientów pozwala nam wprowadzać wiele innowacji –  wyraźnie widać to na przykładzie funkcjonalności i wzornictwa modelu SC-F3000. Ta drukarka DTG oferuje nie tylko prostą obsługę, ale również wysoką jakość druku i imponującą szybkość. Zarówno pod względem kosztów, jak i szerokich możliwości będzie to dobry wybór dla wielu firm, którym zależy na rozwoju oraz kontroli nad jakością produktu końcowego. Co więcej, by zapewnić naszym klientom jak najwyższy komfort użytkowania, oferujemy kompleksowe rozwiązanie do druku na odzieży: drukarkę, atramenty, oprogramowanie i wsparcie" – powiedział Tomasz Kuciński, Business Account Manager – LFP w Epson.  Model SureColor SC-F3000 będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2020 r.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson