Pierwsza w Polsce pełnoformatowa maszyna drukująca RMGT 1050LX
20 mar 2020 14:11

Ponad 120 osób, reprezentujących drukarnie specjalizujące się w arkuszowej produkcji offsetowej, wzięło udział w kolejnym Dniu Otwartym RMGT zorganizowanym przez firmę Derya we współpracy z jej partnerami biznesowymi. Gospodarzem spotkania była warszawska drukarnia MuruGumbel, w której od niedawna pracuje pierwsza w Polsce, 6-kolorowa maszyna pełnoformatowa z najnowszej serii stworzonej przez RMGT – 1050LX.

Dni Otwarte organizowane przez naszą firmę już na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń branżowych dedykowanych polskim drukarniom offsetowym – mówi Piotr Gabrylewicz, dyrektor sprzedaży maszyn offsetowych w firmie Derya, będący inicjatorem spotkań. – Odbywają się one cyklicznie od 2013 r. w wybranych zakładach poligraficznych, które zdecydowały się na wdrożenie maszyny marki RMGT (Ryobi-Mitsubishi). Za każdym razem zapraszamy do ich organizacji firmy, których oferta jest komplementarna z naszą. Tym razem były nimi Agfa, Cicero Stapro Group, Siemens Financial Services i Zing. W roli gospodarza wystąpiła drukarnia MuruGumbel, która posiada w swoim parku sprzętowym już dwie maszyny RMGT. (…)”.

Spotkanie oficjalnie rozpoczęli: prezes firmy Derya – Romuald Piecha oraz przedstawiciele producenta maszyny, firmy RMGT – Kohei Yatsumoto (Deputy General Manager, International Sales & Marketing Department Sales & Service Division) i Tetsuma Matsuoka (International Sales & Marketing Department Sales & Service Division), w towarzystwie Ewy i Pawła Gmitruków – właścicieli drukarni MuruGumbel.

Do rozwijającej się współpracy obu przedsiębiorstw nawiązał w swoim wystąpieniu Piotr Gabrylewicz, przedstawiając historię RMGT, wskazując na kilka jej kroków milowych, m.in. połączenie poligraficznej działalności Ryobi i Mitsubishi w roku 2014 (co dało początek firmie funkcjonującej pod obecną nazwą). „W wielu przypadkach nasz japoński partner był rynkowym prekursorem innowacji technologicznych w druku offsetowym – mówił Piotr Gabrylewicz. – Unikalny format A1+, pozwalający na znaczące zwiększenie elastyczności produkcji, okazał się rynkowym sukcesem, również w Polsce gdzie dostarczyliśmy 25 maszyn tego typu, m.in. do drukarni MuruGumbel. Firma RMGT jako pierwsza zastosowała też suszenie z wykorzystaniem lamp UV-LED, instalując na całym świecie ponad 600 tego rodzaju maszyn (w tym 12 w Polsce). Warto podkreślić, że – wyłączając wielki format – w jej portfolio znajduje się obecnie pełne spektrum maszyn offsetowych: od formatu A3+ do B1. (…)”.

Następnie Piotr Gabrylewicz przestawił najważniejsze funkcjonalności maszyny RMGT – 1050LX. Wskazał przy tym na bardzo szerokie portfolio jego zastosowań, wysoką automatyzację oraz gotowość do realizowania w nim produkcji hybrydowej (poprzez wdrożenie modułów UV-LED). Podkreślał kompleksowość zrealizowanego w drukarni MuruGumbel wdrożenia, obejmującego – poza maszyną – także system kontrolno-pomiarowy LithoFlash Inline firmy Lithec.

W części praktycznej zaprezentowano możliwości maszyny drukując w ciągu 28 minut cztery prace: trzy reklamowe na bazie papierów dwu- oraz trzykrotnie powlekanych o gramaturze 200 g/m2 i jedną opakowaniową, wykorzystującą dwustronnie matowo powlekany karton symetryczny SBB o gramaturze 500 g/m2.

W kolejnej części znalazły się prezentacje partnerów spotkania: Macieja Baur, product managera w polskim oddziale firmy Agfa; Aleksandry Szaforskiej i Macieja Goderskiego z polskiego oddziału Cicero Stapro Group; Anety Rudzińskiej, business development managera w Siemens Financial Services oraz Agnieszki Combrzyńskiej-Gralak – product managera w firmie Zing.

Po zakończeniu spotkania w drukarni MuruGumbel goście przenieśli się do pobliskiego hotelu Arkadia, gdzie miała miejsce mniej formalna część Dnia Otwartego RMGT – w formie bankietu. Przed jego rozpoczęciem Paweł Gmitruk otrzymał z rąk przedstawicieli RMGT prezent – miniaturę hełmu samuraja, natomiast prezes firmy Derya – okolicznościową statuetkę ze strony Siemens Financial Services, podkreślającą wieloletnią, owocną współpracę obu przedsiębiorstw. Więcej – w marcowej „Poligrafice”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Derya

cript>