Webinar o druku 3D
1 kwi 2020 11:39

Ostatnie tygodnie to czasy, kiedy większość przedsiębiorstw boryka się z problemami związanymi z rozszerzającą się pandemią koronawirusa (COVID-19).

Naturalne w tej chwili jest zadanie sobie pytania:

Czy druk 3D jako ekonomiczna metoda produkcji może być receptą na poprawę sytuacji przedsiębiorców w dobie kryzysu?

Wykorzystanie technologii addytywnych w czasach kryzysu gospodarczego może mieć podłoże zarówno ekonomiczne, jak i innowacyjne.

Ekonomiczne, bo co do zasady będą to technologie tańsze i szybsze od konwencjonalnych metod wytwórczych. Poza tym mogą być dostępne tu i teraz dla każdego z nas, właściwie „od ręki” – a to przecież istota współczesnego łańcucha dostaw. A innowacyjne, bo przecież każdy ze znanych nam kryzysów gospodarczych rodził projekty i inspiracje, które z czasem stawały się motorem napędowym dla całej gospodarki.

Poprzez rynkowe oczekiwania optymalizacji kosztów, skrócenia znanych nam łańcuchów dostaw bez wątpienia druk 3D dostarcza rozwiązania, które mogą stanowić alternatywę dla dotychczas stosowanych metod wytwórczych. Ciągłość, bezpieczeństwo, minimalne, a wręcz zerowe zapasy, niezawodność oraz zadowolenie klienta to tylko niektóre cechy łańcucha dostaw, którym musi sprostać współczesna logistyka. A zadanie to nie jest łatwe do zrealizowania w praktyce, jako że zagrożenia, na które są narażone procesy logistyczne, są kategorią bardzo pojemną i złożoną oraz ciągle się zmieniającą.

Zapewnienie bezpieczeństwa realizacji procesów logistycznych w łańcuchu dostaw stało się wymogiem i koniecznością wszystkich jego uczestników. Nie jest to łatwe przedsięwzięcie, jako że gama zagrożeń, które mogą zakłócić działania logistyczne, jest szeroka i wieloaspektowa.

W sytuacji, kiedy dochodzi do blokady łańcucha dostaw, można obrać różne strategie działania. Najważniejsze są jednak przeciwdziałanie, prewencja i przygotowanie się na możliwe sytuacje kryzysowe.

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z drukiem 3D i naszym teamem.

Już 16 kwietnia (czwartek) w godz. 12:00-14:00 odbędzie się bezpłatny webinar „Alternatywne łańcuchy dostaw na bazie HP Jet Fusion 3D”.

Na przykładzie technologii HP Jet Fusion 3D przedstawimy, jak można skutecznie walczyć ze zjawiskiem blokady łańcucha dostaw, jak ograniczać zapasy magazynowe i sprawić, by funkcjonowanie przedsiębiorstw nie zostało wstrzymane, a nawet by stało się bardziej opłacalne.

Zarejestruj się już dziś!

#zostanwdomu #trzymajmysierazem

Opracowano na podstawie informacji firmy Integart

error: Kopiowanie zabronione!
cript>