Meteor wprowadza eLab Pro
3 kwi 2020 08:14

Meteor Inkjet, jeden z wiodących dostawców inkjetowej elektroniki przemysłowej, przenosi cyfrowe drukowanie etykiet, opakowań i książek na nowy poziom działania. Firma poinformowała o wprowadzeniu eLab Pro, nowej wersji przemysłowego rozwiązania RIP przeznaczonego do druku inkjetowego, dostępnego w wersji plug and play.

Oparty na technologii Harlequin, obecnie najszybszej na świecie, eLab Pro opiera się na sukcesie wcześniejszej wersji - eLab Meteor, będącej niezbędnym narzędziem do konfiguracji RIP. Zaprojektowany z myślą o przemysłowych systemach inkjetowych, eLab Pro płynnie współpracuje z oprogramowaniem napędu głowicy Meteor, oferując atrakcyjny, intuicyjny interfejs użytkownika z możliwością sterowania bezpośrednio z poziomu kontrolera druku, jak również drukarki Digital Front End (DFE). Dzięki gotowemu interfejsowi DFE i kompleksowemu zestawowi konfiguracji, takich jak generowanie kodu QR ze zmienną impozycją danych, czas potrzebny użytkownikowi na rozpoczęcie pracy ulega znacznemu skróceniu.

eLab Pro zapewnia wszystkie korzyści, których oczekuje się od produktu Meteor, w tym zintegrowany, ultraszybki dostęp do ScreenPro – wielopoziomowego silnika opracowanego przez firmę Global Graphics Software, który koryguje niedoskonałości druku atramentowego oraz MetCal – oprogramowanie sterowane przez kreator, które automatyzuje kalibrację drukarki. eLab Pro współpracuje również z popularnymi produktami VDP PDF, w tym z Harlequin dostarczanym przez VariData, STEPZ z firmy Hybrid Software i Variegator dostarczany przez Xitron.

eLab Pro, działając wydajnie na tym samym komputerze PC co MetPrint lub dowolnym interfejsie DFE z systemem PrintEngine Meteor, pozwala znacznie obniżyć koszty w druku przemysłowym. W połączeniu ze spektrofotometrem (niedołączony w zestawie) i oprogramowaniem do tworzenia profilu ICC, takim jak ColorLogic lub X-Rite, możliwe jest wykorzystanie funkcji zarządzania kolorami i precyzyjne dopasowywanie kolorów dodatkowych. Aby uzyskać najwyższą szybkość drukowania książek lub dodawania zmiennych danych do etykiet i opakowań, eLab Pro jest dostępny ze skalowalną farmą RIP Meteor.

Clive Ayling, dyrektor zarządzający Meteor komentuje rynkową premierę: „Po udanym okresie beta testów cieszymy się, że eLab Pro będzie dostępny dla szerszego grona użytkowników. Jest to idealne narzędzie dla klientów inkjetowego druku przemysłowego, wyposażone w doskonały interfejs graficzny (GUI), pozwalające na płynną integrację z dowolnym workflow opartym na systemie Meteor.”

Jonathan „JW” Wilson, dyrektor ds. rozwoju firmy Meteor dodaje: „Obecni klienci eLab chętnie dowiedzą się, jak bardzo ułatwiliśmy aktualizację do wersji eLab Pro możliwą z zachowaniem pełnego dostępu do wszystkich wcześniej opracowanych plików konfiguracyjnych. Użytkownicy mogą skontaktować się bezpośrednio ze mną lub z lokalnym menedżerem w celu uzyskania szczegółów aktualizacji.”

Współpracując ściśle z głównymi producentami głowic przemysłowych, Meteor oferuje gotowe rozwiązania dla firm OEM na całym świecie. Meteor Inkjet z siedzibą w Cambridge (Wielka Brytania) jest spółką w 100 proc. zależną od Global Graphics, producenta platform do druku cyfrowego i projektowania, działającego za pośrednictwem swoich filii operacyjnych Global Graphics Software, URW Type Foundry, Meteor Inkjet Ltd i Xitron.

Na podstawie informacji firmy Meteor Inkjet opracowała BZ