Nowy atrament i nowy lakier w ploterach swissQprint
15 kwi 2020 10:28

Wszystkie wielkoformatowe atramentowe drukarki LED szwajcarskiego producenta mogą teraz drukować żywym kolorem pomarańczowym, a najnowsze z gamy tych urządzeń – drukarka roll-to-roll Karibu – może też aplikować lakier.

Pomarańczowy atrament może być stosowany z kolorami podstawowymi albo jako samodzielny.

„Mieliśmy już pomarańcz w naszej gamie atramentów; był to atrament hybrydowy utrwalany lampą rtęciowo-LED-ową. Nowy atrament jest przeznaczony do suszenia LED i oferuje wszystkie korzyści atramentów dedykowanych technologii LED – wyjaśnia Alain Greiner, prezes i dyrektor generalny swissQprint France. – Jego gamut jest o wiele większy niż dawnego oranżu i pozwala precyzyjniej odtworzyć niektóre kolory Pantone. Jest także dużo bardziej świetlisty i uwydatnia barwy CMYK.”

Kolor nowego atramentu odpowiada odcieniowi Pantone 021, czyli żywy pomarańcz. Może on być stosowany w płaskich ploterach LED swissQprint i w drukarce roll-to-roll Karibu.

Dla tego ostatniego urządzenia swissQprint oferuje także nowy lakier. Można go aplikować wybiórczo lub nie, aby tworzyć efekty wizualne i dotykowe. Powłoka lakieru może też chronić podłoże przed wodą lub zadrapaniem, a także przed rozpuszczalnikami, co jest szczególnie przydatne w przypadku wydruków, które są regularnie czyszczone.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ