Drukarka Mutoh ValueJet 626UF w Neogroup
17 kwi 2020 11:06

Tym razem firma Neogroup, właściciel marki reklamowe-upominki.pl postawiła na japoński ploter Mutoh. Przedsiębiorstwo, które ma w ofercie kilkadziesiąt tysięcy produktów reklamowych, postanowiło rozbudować swój park maszynowy o drukarkę do gadżetów w technologii LED-UV - Mutoh ValueJet 626UF.

Neogroup działa na rynku gadżetów reklamowych od 2007 roku. Jak wspomina szefowa firmy - Agnieszka Jagodzińska - początki firmy to biurko i drukarka umiejscowiona w rogu pokoju-kawalerki.

„W chwili obecnej dysponujemy już zupełnie innymi możliwościami. Realizujemy dostawy gadżetów reklamowych wraz z usługami znakowania metodami tampondruku, graweru, termotransferu i sublimacji. Własny park maszynowy, który powiększyliśmy o drukarkę LED-UV Mutoh ValueJet 626UF, pozwala nam na realizację zleceń naszych klientów nawet w 48 h.”

ValueJet serii UF to kompaktowa drukarka LED-UV przeznaczona do druku bezpośredniego w formacie A2+.  Dzięki natychmiastowemu utwardzaniu atramentu na strukturze obiektu możliwy jest bezpośredni zadruk wielu materiałów i gotowych produktów (m.in. gadżetów).

Drukarka znajduje zastosowanie w licznych firmach, np. w agencjach reklamowych, u producentów trofeów sportowych, u producentów zabawek i gadżetów, producentów sprzętów elektrycznych czy w szeroko rozumianym przemyśle do znakowania produktów i podzespołów. Sprawdzi się także w firmach produkujących na własne potrzeby np. tabliczki informacyjne. VJ-626UF umożliwia wysoką jakość zadruku m.in. na takich materiałach jak: ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło, drewno czy kamień. 

„Klientom często nie wystarczały nadruki w zakresie 1-4 kolorów, jakie oferują tradycyjne tamponiarki. Od teraz nie będziemy musieli już odsyłać takich realizacji do konkurencji. Drukarka Mutoh ValueJet 626UF idealnie wpisała się w specyfikę pracy naszej firmy. Mamy nadzieję, że jej możliwości wykonywania nadruków full-color szybko przełożą się na ilość zrealizowanych zamówień.”

Mutoh ValueJet 626UF można w dowolnym momencie doposażyć w moduł obrotowy, który umożliwia bezpośredni druk na obiektach o kształcie cylindrycznym, np.: butelkach, bidonach, walcowatych opakowaniach i pojemnikach, świecach, gadżetach, rurkach. Sprawdzi się w personalizacji, dekoracji pojedynczych wzorów, zadruku prototypów i niskonakładowej produkcji.

Moduł obsługuje przedmioty walcowate o długości do 36 cm, średnicy 3-12 cm i masie do 1 kg. Z modułu obrotowego można korzystać, kiedy jest taka potrzeba, można go ekspresowo zamontować i zdemontować. Gdy go nie używamy, można korzystać z pełni możliwości drukarki, tj. druku na przedmiotach o rozmiarze do 594x483 mm, grubości do 15 cm i masie do 6 km.

Drukarki Mutoh wykorzystują autorską technologię Intelligent Interweaving, która odpowiada za dokładny druk w najszybszej możliwej prędkości bez efektu paskowania. Maksymalna rozdzielczość 1440-dyszowej głowicy wynosi 1440x1440 dpi, a wielkość kropli atramentu od 3,9 do 26,9 pl (technologia zmiennej wielkości kropli).

W tej drukarce znajdziemy także kilka nowoczesnych funkcjonalności, np.: laserowy wskaźnik umiejscowienia zadrukowywanego przedmiotu, automatyczną regulację wysokości stołu.

Użytkownik otrzymuje w zestawie zaawansowane oprogramowanie dla Windows. Z jego pomocą można łatwo sterować drukiem wielowarstwowym i pozycjonować druk.

Drukarka obsługuje atramenty Mutoh US-11 do bezpośredniego zadruku przedmiotów twardych i elastycznych. Atramenty posiadają certyfikat Greenguard Gold, a także spełniają normę EN 71-3 dotyczącą druku na zabawkach.

Mutoh ValueJet 626UF to drukarka 6-kolorowa. Oprócz klasycznych kolorów CMYK można drukować także kolorem białym i bezbarwnym lakierem.

Kolor biały umożliwia poddruk kolorowej grafiki na różnych nie- białych powierzchniach, np. drewnie, kolorowych tworzywach, szkle. Możliwy jest także zadruk warstwy CMYK kolorem białym, np. przy grafice na szkle drukowanej od spodu.

Z kolei bezbarwny lakier oprócz możliwości uszlachetniania wydruku na całej powierzchni lub separacji umożliwia zastosowanie „efektów specjalnych” takich jak np. warstwa 3D. Inną ciekawą możliwością wykorzystania lakieru w tej drukarce jest pismo Braille'a do zastosowania w tabliczkach informacyjnych, niskonakładowych opakowaniach, prezentach, gadżetach itd.

Mutoh ValueJet 626 UF jest wyposażony w energooszczędne, długowieczne lampy LED-UV (czas pracy to ponad 14 tys. roboczogodzin), które mają za zadanie utwardzenie atramentu na powierzchni zadrukowywanego przedmiotu. Technologię LED cechuje niskie zużycie energii.

Proces druku LED na ploterze Mutoh serii „UF” charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych, brakiem ozonu, brakiem zanieczyszczeń powietrza. Atrament nie wydziela oparów i zapachów na powierzchni zadrukowanego materiału, a jego skład nie zawiera rtęci i ołowiu. Urządzenie nie wymaga filtra powierza.

Zużycie atramentu kształtuje się na poziomie 2,72 ml na zadruk całej powierzchni roboczej o pokryciu atramentu 67 proc. Atramenty są dystrybuowane w opakowaniach 220 ml oraz 800 ml, natomiast kolor biały w opakowaniach 220 i 500 ml.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium