Nowy atrament firmy Domino do druku opakowań spożywczych
17 kwi 2020 08:06

Firma Domino Digital Printing Solutions poinformowała o rozpoczęciu rynkowej sprzedaży nowego czarnego atramentu UV97BK do zadruku opakowań spożywczych, przeznaczonego dla cyfrowej drukarki inkjetowej Domino K600i.

Jim Orford, menedżer produktów K-Series, mówi: „Z przyjemnością przedstawiam UV97BK, który został stworzony jako odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na atrament niezawierający substancji rakotwórczych, mutagennych ani szkodliwie wpływających na rozrodczość (non-CMR), który może być stosowany do zadruku powierzchni opakowań spożywczych niewchodzących w kontakt z żywnością. To kolejny produkt po dobrze przyjętych atramentach w pełnym 7-kolorowym zestawie, przeznaczonych dla maszyny do cyfrowego druku etykiet N610i, które zaprezentowaliśmy na targach Labelexpo 2019.”

Stosowany w odpowiednich warunkach UV97BK zachowuje normy migracji do żywności. Nowy atrament opracowano w zgodzie z wytycznymi Nestlé dotyczącymi farb do opakowań spożywczych, ze standardem Dobrych Praktyk Produkcyjnych (GMP) stowarzyszenia EuPIA oraz z wykazem wykluczeń EuPIA, a dodatkowo wszystkie jego składniki są wymienione w szwajcarskim rozporządzeniu dotyczącym farb do opakowań spożywczych. Co istotne, atrament nie zawiera substancji CMR i pod względem migracji spełnia wytyczne Unii Europejskiej stawiane materiałom oraz produktom z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Jim Orford dodaje: „Spełniając te wytyczne UV97BK nie wpływa na niezawodność ani inne właściwości mechaniczne podłoża i odznacza się doskonałymi własnościami adhezyjnymi oraz odpornością na ścieranie. Domino to jeden z nielicznych producentów cyfrowych maszyn do druku inkjetowego, który posiada potencjał projektowania, tworzenia i produkowania własnych atramentów. Rynkowy debiut UV97BK jasno dowodzi naszej zdolności do zapewniania klientom niezawodnego, trwałego i zgodnego z przepisami czarnego atramentu przeznaczonego do zadruku opakowań spożywczych niewchodzących w kontakt z żywnością”.

Na podstawie informacji firmy Domino opracował TK