KODAK FLEXCEL NX Ultra nagrodzony
24 kwi 2020 07:22

Odpowiedzialna za rozwiązania z serii KODAK FLEXCEL firma Miraclon otrzymała w tym tygodniu nagrodę FTA Technical Innovation Award za rozwiązanie KODAK FLEXCEL NX Ultra. Nagroda potwierdza potencjał rozwiązania FLEXCEL NX Ultra i jego znaczący wpływ na rynek płyt fleksograficznych.

Joe Tuccitto, dyrektor ds. edukacji w FTA mówi: „Zwycięzcy konkursu FTA Technical Innovation Award są wybierani przez panel ekspertów branżowych, którzy reprezentują wszystkie obszary branży fleksograficznej i oceniają wpływ zgłoszonych rozwiązań na przyszłość fleksografii. Po raz kolejny ogólny proces oceny był wyjątkowo trudny, a konkurencja silna dzięki różnorodności produktów i innowacyjnym technologiom zaprojektowanym z myślą o ulepszeniu druku fleksograficznego.”

Prezentacja nagród odbyła się na początku wirtualnego FORUM FTA 2020 w tym tygodniu, a oficjalna ceremonia jest zaplanowana na jesienną konferencję FTA. W 2009 r., krótko po wprowadzeniu na rynek, FTA wyróżniła system KODAK FLEXCEL NX nagrodą za innowację techniczną. Jak twierdzi zespół oceniających ją ekspertów, technologia ta pomogła zmienić możliwości nowoczesnego procesu fleksograficznego w ciągu ostatniej dekady. Druga nagroda FTA za innowację dla rozwiązania KODAK FLEXCEL NX Ultra z technologią KODAK Ultra Clean jest potwierdzeniem zaangażowania firmy Miraclon w budowanie wartości dla klientów FLEXCEL NX.

„To wielki zaszczyt otrzymać nagrodę za innowację techniczną FTA. Rozwiązanie FLEXCEL NX Ultra oferuje przedsiębiorcom inną metodę produkcji wysokowydajnych płyt FLEXCEL NX” - powiedział dr Zaki Ali, dyrektor ds. technologii w firmie Miraclon i dodał: „System do wytwarzania płyt wymywanych wodą z opatentowaną technologią KODAK Ultra Clean, pozwala przygotować płytę gotową do tłoczenia w niecałą godzinę, jednocześnie usuwając wyzwania, które nękały tego typu rozwiązania do tworzenia płyt przez ostatnie 25 lat.”

FLEXCEL NX Ultra to rozwiązanie, które dostarcza wysokowydajne płyty fleksograficzne w odpowiedzi na potrzeby rynku związane z ochroną środowiska. Płyty tego rodzaju to formy drukowe wytwarzane bez użycia rozpuszczalników, a proces produkcji jest również wolny od lotnych związków organicznych.  Przy niskim nakładzie środków na konserwacje drukarnie mogą korzystać ze wszystkich zalet FLEXCEL NX bez problemów związanych z przetwarzaniem rozpuszczalników.

Dr Ali i jego pracownicy z działu badań i rozwoju pracujący w Oakdale, w stanie Minnesota byli członkami zespołu odpowiedzialnego za wdrożenie innowacji KODAK FLEXCEL Solutions pracując od początku nad rozwojem systemu FLEXCEL NX. Dzięki patentom, które chronią unikalną technologię zmieniającą oblicze druku fleksograficznego, sam dr Ali jest żartobliwie nazywany „dziadkiem NX”. Zespół specjalistów otrzymał niedawno swój czwarty patent w USA związany z rozwiązaniem FLEXCEL NX Ultra.

Na podstawie informacji firmy Miraclon opracowała BZ