Durst produkuje maseczki
28 kwi 2020 11:26

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego, obecnie produkuje maski ochronne w swoim centrum demonstracyjnym (Brixen, Południowy Tyrol, Włochy). Maski są produkowane przede wszystkim dla pracowników Durst Group i siostrzanej firmy Alupress, w dalszej kolejności będą dostępne również dla innych firm. Dodatkowo oddziały Durst na całym świecie zamierzają udostępniać know-how wszystkim zainteresowanym dostawcom.

„Na początku kwietnia nasze technologie drukowania dla branży etykiet i opakowań zostały sklasyfikowane jako kluczowe dla gospodarki, dlatego mogliśmy wrócić chociaż częściowo do pracy” - powiedział Christoph Gamper, dyrektor generalny i współwłaściciel Durst Group i dodał: „Teraz będziemy wykorzystywać systemy drukowania oraz przetwarzania tekstyliów, które znajdują się w centrum demonstracyjnym do produkcji masek. Zgodnie z naszą strategią „pixel-to-output” produkcja odbywa się cyfrowo i całkowicie automatycznie. W sklepie internetowym dzięki specjalnemu edytorowi można zindywidualizować projekt maseczki za pomocą grafiki, obrazów i tekstów. Ogłoszenie naszej inicjatywy w mediach społecznościowych wywołało duże zapotrzebowanie, drukarnie na całym świecie dostosowują naszą koncepcję i technologię Durst do swoich linii produkcyjnych.”

Maski ochronne produkowane przez firmę Durst mają membranę filtracyjną o wysokiej skuteczności, jednocześnie charakteryzują się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza. Mają 3-warstwową strukturę, są wykonane z poliestru, co sprawia, że nadają się do prania i są wygodne w noszeniu. Membranę filtracyjną można dezynfekować alkoholem i używać jej ponownie. Jednocześnie Durst podkreśla, że ​​nie jest to sprzęt ochronny zgodny z VO (E) 2016/425 ani produkt medyczny zgodny z dyrektywą 93/42 / EWG.

Durst ma wieloletnie doświadczenie w produkcji systemów filtrujących, które przyjmują „funkcje czyszczące”. Rozwiązania takie stosowane są w maszynach drukujących, gdzie odfiltrowuje się mikrocząsteczki w systemach dostarczania atramentu, co poprawia stan głowic i zapobiega ich zatkaniu. Membrana filtrująca wybrana przez Durst Development do masek została poddana szczegółowemu testowi skuteczności w laboratoriach Durst.

Spersonalizowane maski dostępne są w Południowym Tyrolu za pośrednictwem firmy Kunst & Dünger Solutions. W przypadku większych zamówień lub zapytań dotyczących oprogramowania i rozwiązań sprzętowych należy skontaktować się z firmą Durst, korzystając z adresu: protection@durst-group.com.

Na podstawie informacji firmy Durst opracowała BZ