swissQprint w Wielkiej Brytanii
4 maj 2020 07:57

Szwajcarski producent wysokiej klasy maszyn wielkoformatowych, swissQprint, otworzył nową spółkę zależną w Wielkiej Brytanii. Firma swissQprint UK ma obecnie siedzibę w Bracknell (Berkshire) i odpowiada za sprzedaż, serwis oraz wsparcie techniczne.

Nowa siedziba obejmuje centrum demonstracyjne, w którym prezentowane są najnowsze urządzenia i innowacyjne rozwiązania, w tym między innymi nowy system Karibu oraz Nyala3. W Bracknell znajdują się też biura sprzedaży i marketingu oraz magazyn materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych.

Nowa brytyjska spółka zbudowała już zespół pracowników, którym kieruje dyrektor zarządzający - Erskine Stewart. Sprzedażą na północy zajmie się Ian Maxfield, a Steven Pridham będzie odpowiadał za region południowy. Menedżer usług, Simon Averell zapewni wsparcie dla bazy instalacyjnej, a Keith Apps usługi serwisowe. Jenny Williams jest koordynatorką operacji, natomiast Annamaria Horvath odpowiada za centrum demonstracyjne. Cały zespół przeszedł intensywne szkolenie w szwajcarskiej centrali firmy i jest gotowy do prezentowania maszyn, testów drukowania, wsparcia technicznego i zapewnienia usług konserwacji.

„SwissQprint UK zapewni bezpośrednie, kompleksowe i szybkie usługi na rynku brytyjskim, podczas gdy rozwój i produkcja pozostaną w Szwajcarii” - mówi Erskine Stewart i dodaje: „Wielka Brytania jest bardzo ważnym rynkiem dla swissQprint. Naszą misją jest ciągłe zapewnianie klientom stałej fachowej obsługi, aby mogli jak najlepiej wykorzystać inwestycję, jednocześnie zwiększając nasz udział w rynku poligrafii komercyjnej. Będziemy również koncentrować się na sektorach opakowań, druku specjalistycznego i przemysłowego, w których moim zdaniem możemy również odnieść ogromny sukces.”

Obecnie swissQprint UK zapewnia wsparcie sprzedaży, serwis oraz testy w największym możliwym zakresie, zgodnie z najnowszymi rządowymi wytycznymi dotyczącymi COVID-19.

Na podstawie informacji firmy swissQprint opracowała BZ