Równowaga w dekorowaniu
14 maj 2020 09:05

Ritrama przedstawia nową rodzinę produktów poliolefinowych najnowszej generacji do wielkoformatowego druku cyfrowego, łączących wysoką jakość druku i troskę o środowisko. GAMMA PO-PET FILMS obejmuje 4 rodzaje folii z białym lub przezroczystym wykończeniem, matowym lub błyszczącym, dzięki czemu doskonale nadaje się do wewnętrznych zastosowań reklamowych: od stojaków w punktach sprzedaży po billboardy, od spersonalizowanych grafik po stoiska i reklamy w witrynach sklepowych oraz centrach handlowych.

W historycznym momencie, w którym troska o równowagę wreszcie znalazła się w centrum uwagi w wielu dziedzinach społeczno-ekonomicznych, nawet największe marki detaliczne, sektora pielęgnacyjnego i gastronomicznego postanowiły wnieść swój wkład, oferując linie produktów ekologicznych, zrównoważonych i sprawiedliwego handlu. Dlaczego więc nie realizować tego celu również w punktach sprzedażowych? Obecnie rozwiązania z oferowanej gamy PO-PET FILMS stanowią alternatywę dla PVC.

Sztandarowym produktem tej serii jest RI-JET 375 ECO MATT WHITE, biała folia polipropylenowa z efektem matowym, przeznaczona głównie do dekoracji wnętrz. Specjalna formuła materiału sprawia, że produkt nie zawiera chloru, halogenów, plastyfikatorów i ftalanów; stanowi to podstawową cechę zastosowania go we wszystkich branżach rynkowych, w których wymagane są folie syntetyczne inne niż  PVC. To, że produkt jest lżejszy od tradycyjnego PVC, stanowi ogromną zaletę podczas transportu, bowiem w efekcie mamy niższą masą całkowitą transportowanego materiału, co z kolei skutkuje redukcją emisji CO2. Wszystkie te cechy, w połączeniu z nadającym się do recyklingu materiałem polipropylenowym i procesem produkcyjnym o zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko (certyfikat ISO 14001), uczyniły z RI-JET 375 ECO MATT WHITE prawdziwego lidera równowagi. Świetne świadectwo dla każdej kampanii reklamowej green-oriented.

RI-JET 375 ECO MATT WHITE, ze względu na możliwości drukowania, przyczepności, trwałości i krycia łączy trwałość z doskonałą wydajnością techniczną. Szczególnie nadaje się do zastosowań wewnętrznych na panelach promocyjnych, reklamach, witrynach i szyldach reklamowych; matowe wykończenie gwarantuje brak odblasków i odbić. Doskonałe przyleganie i stabilność wymiarowa gwarantują również bardzo dobrą przyczepność nawet na lekko zakrzywionych powierzchniach 2D.

RI-JET 375 ECO MATT WHITE to połączenie technologii i trwałości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ritrama