Sharp Electronics CEE i Arcus SA ogłaszają strategiczne partnerstwo
14 maj 2020 09:19

W dniu 14 maja br. Sharp Electronics CEE oraz Arcus SA podpisały umowę dotyczącą strategicznego partnerstwa, na mocy której Arcus SA otrzymuje status Strategicznego Partnera Sharp Electronics CEE oraz będzie oferować na terenie Polski produkty, oprogramowanie i usługi dostarczane przez Sharp.

Umowa partnerska obejmuje wszystkie kategorie produktowe, tj. urządzenia wielofunkcyjne, materiały eksploatacyjne, monitory profesjonalne i interaktywne, terminale POS, komputery z linii dynabook, systemy zarządzania komunikacją, systemy rezerwacji sal, systemy automatyzacji recepcji, systemy zarządzania środowiskiem druku, systemy zarządzania flotą, systemy do skanowania oraz ECM (Enterprise Content Management).

„Partnerstwo z Arcus SA jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji naszej strategii na lata 2018-2021, która zakłada nie tylko dywersyfikację naszego biznesu w Polsce oraz Europie Centralnej i Wschodniej, ale także naszych kanałów sprzedaży. Cieszę się, że od dziś będziemy mogli wspólnie z firmą Arcus SA dostarczać rozwiązania Sharp do jeszcze większego grona klientów. Myślę, że jest to również doskonały dowód na to, że jako producent oraz organizacja rozwijamy się w bardzo dobrym kierunku” - powiedział Jacek Klekowski, dyrektor zarządzający Sharp Electronics CEE.

Obecna strategia Arcus SA zakłada dynamiczny rozwój oferty w trzech obszarach biznesowych: zarządzanie obiegiem dokumentu i korespondencją masową, dostarczanie rozwiązań i usług z zakresu telematyki i inteligentnych sieci oraz integrowanie rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Oferta w każdym z tych trzech segmentów jest budowana w oparciu o innowacyjne i zintegrowane rozwiązania obejmujące zarówno urządzenia, oprogramowanie, jak i usługi. Arcus SA poprzez zapewnienie kompleksowych rozwiązań biznesowych buduje zaufanie obecnych klientów oraz aktywnie pozyskuje nowych z sektora publicznego, korporacyjnego i MSP.

„Misją Grupy Arcus jest wspieranie efektywności klientów. Jednym z czynników, dzięki któremu możemy ją wypełniać, jest optymalny dobór dostarczanych klientom produktów i usług. Analizując sytuację w branży, stwierdziliśmy, że poszerzenie oferowanych rozwiązań o partnerstwo z Sharpem przyniesie nam perespektywiczne korzyści. Dzięki temu strategicznemu aliansowi wzbogaciliśmy ofertę branżową, skierowaną m.in. do sektora edukacyjnego, medycznego i administracji publicznej. Reasumując, nasze organizacje łączy nie tylko strategia rozwoju, ale również kompleksowe podejście do klienta, które tworzy unikalną i realną wartość” - powiedział Michał Czeredys, prezes zarządu Arcus SA.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sharp

 

 

 

 

cript>