Jak zapewnić rentowność biznesu
15 maj 2020 10:01

Riset Polska wraz z firmą Intec Printing Solutions, znaną z produkcji wielu rozwiązań do cięcia, pomaga drukarniom w przestawieniu profilu produkcji i tym samym utrzymaniu rentownego biznesu. Jednym z ostatnio wprowadzonych rozwiązań jest automatyczny ploter ColorCut FB8000PRO. Innowacyjne urządzenie tnie nie tylko arkusze papieru, ale także folię PET, polietylen i PVC; oprócz cięcia może też bigować, nacinać i perforować w ramach jednego przebiegu.

Obecnie Riset Polska proponuje wykorzystanie funkcjonalności plotera na potrzeby automatycznej produkcji przyłbic ochronnych, poszukiwanych zwłaszcza przez domy opieki i sektor opieki zdrowotnej.

Ploter Intec FB8000PRO jest ceniony za szybkość pracy i pełną automatyzację – wycięcie jednej przyłbicy trwa tylko 25 sekund, co pozwala na wykonanie prawie 1000 osłon dziennie. Urządzenie jest szczególnie polecane przedsiębiorcom poszukującym bezobsługowej, zautomatyzowanej, ale jednocześnie wszechstronnej wycinarki, która pozwoli skutecznie rozszerzyć ofertę produktów. Cena plotera FB8000PRO jest przystępna, jednak chcąc umożliwić jego nabycie jak największej liczbie przedsiębiorstw, Riset Polska oferuje pomoc przy finansowaniu zakupu. 

ColorCut FB8000 w pigułce

Intec FB8000PRO jest w pełni automatycznym ploterem, który tnie, biguje i perforuje. Urządzenie automatycznie pobiera arkusze za pomocą ssawek i układa je  na taśmie z podsysem.  Następnie głowica pozycjonuje się do arkusza i zaczyna wycinać dowolny kształt. Głowica jest wyposażona w dwa narzędzia, dzięki czemu możemy w jednym przebiegu np. wyciąć i zbigować pudełko lub wyciąć i sperforować bilety. 

Wycięty arkusz po skończonej pracy automatycznie wędruje na tacę odbiorczą. Wszystkie operacje programujemy za pomocą dołączonego komputera. FB8000PRO może działać automatycznie lub manualnie. Urządzenie może pracować na arkuszach do formatu B2 i maksymalnej grubości 0,6 mm przy standardowym papierze, a przy miększych materiałach nawet 1,5 mm. FB8000PRO wyposażono w podajnik wysokiego stosu do 2000 arkuszy, dzięki czemu nie ma konieczności ciągłego ich dokładania. System wykorzystuje kamerę CCD o wysokiej rozdzielczości do skanowania znaków rejestracyjnych, a także odczytywania kodów QR w celu identyfikacji i automatycznego pobierania odpowiedniego pliku ze zdalnej biblioteki zadań ColorCutPRO.

Ploter FB8000PRO dostarczony przez Riset Polska pracuje między innymi w firmie Artma z Lublina. O tej inwestycji mówi Marcin Wiśnicki, właściciel firmy.

Jakie były przesłanki decyzji o zainwestowaniu w ploter Intec 8000Pro?

––––––––––

Marcin Wiśnicki: Poszukiwaliśmy urządzenia, które pozwoli nam na precyzyjne wycinanie różnorodnych (często z personalizowanym nadrukiem) kształtów z papieru w krótkich seriach bez konieczności wykonywania wykrojników (jak ma to miejsce np. w przypadku sztanctygla czy pras rolowych), a także bez okopconych krawędzi, jak może to mieć miejsce w przypadku cięcia ploterem laserowym. Ploter mogliśmy zobaczyć na targach RemaDays 2020 w Nadarzynie – spośród wystawianych tam maszyn tego typu to ploter Intec uznaliśmy za najbardziej zaawansowany oraz najsolidniej wykonany. Umówiliśmy się z przedstawicielami firmy Riset Polska na testy kilka dni po targach i po obejrzeniu efektów pracy maszyny na naszym materiale i plikach, podjęliśmy decyzję o zakupie. 

 

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę – na ploterze można wykonywać także przyłbice ochronne, które, jak widać na stronie internetowej, drukarnia Artma również oferuje. Czy jest to obecnie wiodący asortyment, czy też ploter służy także do wykonywania innych produktów? 

––––––––––

M.W.: To prawda, aktualnie jest bardzo duże zainteresowanie produktami tego typu, dlatego też zdecydowaliśmy się je wprowadzić do naszej oferty.

Ploter Intec posłuży nam również między innymi do pracy w naszej „rodzimej” branży ślubnej – przy wykonywaniu zaproszeń ślubnych i dodatków weselnych takich jak winietki lub zawieszki na alkohol. Pozwoli nam wycinać z papieru finezyjne kształty oraz dekory, które uatrakcyjnią naszą ofertę tych produktów. 

 

Jak ocenia Pan współpracę z firmą Riset Polska – dostawcą plotera? 

––––––––––

M.W.: Współpracę z firmą Riset oceniam bardzo dobrze. Zarówno dział sprzedaży, jak i serwis do tej pory były dla nas pomocne w każdej kwestii.  

 

Artykuł sponsorowany

 

cript>