Meteor wprowadza do oferty głowice Epson PrecisionCore
18 maj 2020 10:54

Meteor Inkjet, jeden z wiodących dostawców przemysłowej elektroniki atramentowej, oprogramowania, narzędzi i usług dla przemysłowego druku inkjetowego, rozszerza swoje portfolio, oferując nowe głowice drukujące S1600 i S800 PrecisionCore firmy Epson. Meteor jest niezależnym dostawcą - współpracując ściśle z głównymi producentami przemysłowych urządzeń inkjetowych dostarcza gotowe do produkcji rozwiązania dla producentów na całym świecie. Nowe głowice S1600 i S800 PrecisionCore dołączają do poprzednio wprowadzonej serii S3200, po raz pierwszy oferowanej w 2019 r.

Głowice drukujące Epson PrecisionCore wykorzystują technologię, która zapewnia wysoką jakość obrazu, wydajność, trwałość i skalowalność. Zbudowane z elementów piezoelektrycznych zastosowanych w serii S3200 głowice S1600 i S800 zostały opracowane w odpowiedzi na oczekiwania klientów dotyczące mniejszych głowic drukujących. Dzięki kompaktowej obudowie model S1600 doskonale nadaje się do montażu na wózku w aplikacjach skanujących, podczas gdy drobna podziałka dyszy i niewielka powierzchnia wersji S800 dobrze sprawdzają się w druku bezpośrednim na obiektach. Dzięki możliwości łączenia różnych typów głowic drukujących producenci OEM mogą skrócić czas i ryzyko związane z projektowaniem oraz dostawą złożonych przemysłowych systemów inkjetowych. Wprowadzony na rynek kompletny pakiet rozwiązań Meteor dla głowic drukujących Epson PrecisionCore obejmuje skalowalną elektronikę i kompleksowe oprogramowanie.

Jonathan Wilson, dyrektor sprzedaży w firmie Meteor, tak komentuje nową ofertę: „Chętnie włączamy do sprzedaży rozwiązania firmy Epson, pomagając tym samym jak największej liczbie klientów w przejściu z druku analogowego na technologię cyfrową. Elektronika i oprogramowanie Meteor zapewniają najszybszy i najłatwiejszy sposób na wykorzystanie potencjału nowych głowic drukujących.”

Duncan Ferguson, wiceprezes Epson Europe dodaje: „Epson i Meteor ściśle współpracują pokazując, że unikalna i nadająca się do wielu zastosowań technologia głowicy drukującej PrecisionCore może być łatwo zintegrowana z przemysłowymi silnikami drukującymi. Rola Meteor w dostarczaniu wysokiej jakości elektroniki do napędzania przemysłowych głowic drukujących Epson jest tu kluczowa i z zadowoleniem przyjmujemy poszerzenie oferty naszego partnera”.

Na podstawie informacji firmy Meteor Inkjet opracowała BZ