Gmund rozbudza kreatywność
25 maj 2020 10:32

Gmund Paper, działająca od 1829 roku niemiecka firma rodzinna znana z ekologicznej produkcji unikalnych podłoży do druku, przedstawia system do projektowania indywidualnych papierów. „Creative System” (System Kreatywny) jest rozwiązaniem kierowanym do profesjonalistów z branży papierniczej; pomaga tworzyć unikalne wzory podłoży, pozwala też na ich szybką produkcję oraz dostawę. Pięćdziesiąt różnych kolorów, każdy w matowym i metalicznym odcieniu, można połączyć z 77 wzorami wytłoczeń i 9 rodzajami gramatur, co daje łącznie ponad 30 000 możliwych wariantów papieru.

System kreatywny oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdej aplikacji, w każdej branży. Szeroki zakres projektowania w różnych gramaturach kartonu jest szczególnie odpowiedni dla sektora opakowań. Klient może tutaj znaleźć odpowiedni papier dla swojej marki, a  kreatywność w jego tworzeniu nie ma granic. Narzędzie sprawdza się również przy wybieraniu papierów do dużych nakładów broszur lub raportów rocznych. Minimalna ilość zamówienia to 200 kg,  co odpowiada 3000 dużych arkuszy (70x100 cm) w gramaturze 100 g/m2. Czas produkcji papieru na indywidualne zamówienie wynosi od 7 do 10 dni roboczych.

System jest wszechstronnym narzędziem dla profesjonalistów z branży papierniczej. Praca nad stworzeniem własnego wzoru zaczyna się od wyboru podstawowego papieru,  następnie użytkownik wskazuje jego teksturę w matowym lub metalicznym wariancie, a na koniec decyduje o gramaturze. System jest przejrzysty, a prosta nawigacja prowadzi bezpośrednio przez kilka kroków do zamówienia własnego, unikalnego papieru.

Na podstawie informacji firmy Gmund  opracowała BZ