Pierwsza instalacja maszyny serii varioPRINT iX w Europie  
27 maj 2020 15:59

Pojawiły się już pierwsze zamówienia na nowy, zaprezentowany w kwietniu, arkuszowy system druku atramentowego Canon – maszynę varioPRINT serii iX. Nadchodzące miesiące będą upływały pod znakiem instalacji maszyn w regionie EMEA oraz rozwoju rynku druku komercyjnego opartego na rozwiązaniach atramentowych.  Dzięki nowym rozwiązaniom serii iX możliwa będzie produkcja jeszcze większej palety aplikacji.

Drukarnie internetowe oraz drukarnie komercyjne, które zainteresowały się maszyną varioPRINT iX, podkreślały wielokrotnie, że wysoka jakość, produktywność oraz szeroka paleta kompatybilnych materiałów z rozwiązaniem, pozwalająca produkować im większą liczbę prac oraz usunąć ograniczenia ich oferty, były głównymi powodami rozpoczęcia procesu zakupowego. Dodając do tego aspekt finansowy, czyli niższe koszty druku w porównaniu do m.in. rozwiązań wykorzystujących płynny toner, sprawia to, że klienci mogą osiągnąć większe zyski ze swojego biznesu. Niektóre firmy wręcz zastanawiają się nad  instalacją większej liczby maszyn varioPRINT serii iX.

Wielu klientów dopiero poznaje przewagi technologii atramentowej i są pod dużym wrażeniem, że jedno rozwiązanie arkuszowe może drukować do 10 mln obrazów A4 miesięcznie  - utrzymując stałą, bardzo wysoką jakość wydruków. Dla jednej z drukarń internetowych, która poważnie rozpatruje varioPRINT iX oraz przejście z technologii tonerowej innego dostawcy na atramentową od Canon, to właśnie stała jakość, odpowiadająca tej osiąganej w offsecie, była najbardziej zaskakująca. 

 Inny klient, drukarnia komercyjna z RPA, mająca  kilka oddziałów, zdecydowała się na  pierwszą  inwestycję w produkcyjną maszynę atramentową i wybrała szybszy z modeli serii varioPRINT – iX-3200.  Przewiduje, że możliwości produkowania mniejszych zamówień na rozwiązaniu cyfrowym zdecydowanie poprawią czas oczekiwania klientów na zlecenie oraz zniwelują straty papieru. Dodatkowymi atrybutami, które wyróżniały rozwiązanie, były wysoka wydajność i niezawodność oraz to, że rozwiązania są wyjątkowo proste w obsłudze.

Zalety rozwiązania varioPRINT serii iX  docenił też wieloletni klient Canon z Wielkiej Brytanii, który do tej pory pracował na rozwiązaniu rolowym ColorStream oraz arkuszowej maszynie varioPRINT i300. Teraz planuje rozszerzyć swoją ofertę druku książek, periodyków i komunikacji marketingowej, wdrażając varioPRINT iX-2100.  Poprzez wybór rozwiązania iX chce lepiej odpowiadać na potrzeby rynku, oferując szerszą paletę możliwości.

Drukarnia internetowa z Oss w Holandii, Kampert-Nauta, od zawsze stawia na innowacyjne rozwiązania na rynku poligrafii w swoim kraju i stała się pierwszym klientem, który zdecydował się na system varioPRINT iX i wybrał wersję  iX-3200. Drukując różne aplikacje i obsługując duże sklepy internetowe w obydwu krajach Beneluksu oraz sieci handlowe, chce być w stanie zrealizować każde zlecenie.

Opierając się na rozwiązaniu internetowym, firma ma ambicje rozszerzenia działalności na inne kraje Unii, a dzięki nowej maszynie myśli o konsolidacji nakładów cyfrowych i przeniesieniu  produkcji w całości na nowy system atramentowy.

Współpraca między Kampert-Nauta i Canon jest znacznie szersza niż sama sprzedaż i serwis rozwiązania. Drukarnia podkreśla bardzo dobre relacje, specjalistyczne wsparcie oraz zaangażowanie  zespołu handlowego, któremu zależało na poznaniu potrzeb i zrozumieniu ambicji firmy. Miało to duży wpływ na decyzję zakupową.

Richard Kampert, dyrektor zarządzający, komentuje: „Jesteśmy podekscytowani możliwościami, które oferuje varioPRINT iX.  Nowy system pozwala nam na druk z pełną prędkością bez spowalniania przy pracy z  papierem o wyższej gramaturze. Naszym celem jest  zaoferowanie klientom oferty druku krótkich serii produktów bez zwiększania kosztu jednostkowego, w tej samej jakości i na mediach, do których są przyzwyczajeni i których oczekują. Z varioPRINT iX-3200 będziemy mogli to zrobić przy zachowaniu  profitowości. Jestem przekonany, że pozytywnie zaskoczymy naszych klientów ofertą i jakością z nowej cyfrowej maszyny.”

Peter Wolff, vice president, Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing, Canon Europe: „Bardzo się cieszymy z  pozytywnych  reakcji rynku na nasz nowy system druku arkuszowego varioPRINT iX-series. Widzimy, że drukarnie komercyjne bardzo dobrze przyjęły naszą propozycję. W Canon naszym priorytetem jest zapewnienie, aby nasze  rozwiązania odpowiadały na rzeczywiste potrzeby rynku. Chcieliśmy zaoferować klientom konkurencyjną ofertę, produktywność i niezawodność technologii atramentowej połączoną z wszechstronnością maszyn arkuszowych tonerowych i ich wysoką jakością wydruku. Druk atramentowy jest teraźniejszością i przyszłością produkcji drukarń komercyjnych i internetowych, a ostatnie wydarzenia tylko przyspieszą proces tej transformacji.”

Więcej informacji o instalacji w Kampert-Nauta znajdą Państwo w filmie dostępnym pod adresem: http://canon.sm/ixfirstinstall.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

 

 

 

cript>