GM wprowadza nową wielofunkcyjną przewijarkę inspekcyjną
29 maj 2020 08:54

Producent maszyn do przetwarzania etykiet, firma GM (Grafisk Maskinfabrik) przedstawia swoją najnowszą maszynę – wielofunkcyjną przewijarkę inspekcyjną GM IR350 – zaprojektowaną w celu uzupełnienia nowej linii produktów 350 mm, która obejmuje również linię do konwertingu DC350 Premium i niedawno wprowadzony kompaktowy finiszer DC350Flex.

GM IR350 jest rozszerzoną wersją uznanej przewijarki inspekcyjnej GM IR330 - obie maszyny zbudowano na najnowocześniejszej platformie elektronicznej. Konwertując wstęgę o szerokości do 350 mm na rolkach o maksymalnej średnicy 400 mm, GM IR350 oferuje wysokie prędkości przetwarzania do 200 m/min. Nowa maszyna może być używana do wielu operacji w zależności od konfiguracji, w tym do kontroli, numerowania, liczenia, cięcia wzdłużnego i wytwarzania etykiet wielowarstwowych (peel & reveal). Maszyna jest w pełni zgodna ze wszystkimi wymogami kontroli farmaceutycznej i bezpieczeństwa charakteryzującymi się wysokimi standardami oraz najwyższą jakością.

Po skonfigurowaniu jako maszyna inspekcyjna, system dwukierunkowy zapewnia „kontrolę 200 proc.” - oznacza to, że kamera zatrzymuje maszynę po wykryciu usterki i umieszcza wadliwą etykietę z powrotem na stole naprawczym. Po naprawie można w razie potrzeby ponownie skontrolować etykietę, aby upewnić się, że zadanie jest wykonane prawidłowo. System można wyposażyć w kamery inspekcyjne AVT, BST, Nikka, Nyquist Systems lub innych dostawców zgodnie z wymaganiami klienta.

Dyspenser etykiet może zmienić GM IR350 w kompletną linię do produkcji etykiet wielowarstwowych (peel & reveal), a także umożliwia wstawianie etykiet ostrzegawczych wydrukowanych alfabetem Braille’a. Opcjonalny system drukowania może wygenerować raport dla każdej rolki etykiet, zgodnie z wymaganiami użytkownika końcowego. Możliwe jest również drukowanie od spodu w konfiguracji z termicznym modułem do drukarek atramentowych.

Przewijarka inspekcyjna GM IR350 jest w pełni modułowa i można ją modernizować w przyszłości. Krótki stół inspekcyjny gwarantuje, że maszyna zajmuje niewiele miejsca, oszczędzając przestrzeń w hali produkcyjnej.

Firma Grafisk Maskinfabrik, powszechnie znana jako GM, jest globalnym graczem na rynku, oferującym zaawansowane rozwiązania do przetwarzania, uszlachetniania i konfekcjonowania etykiet samoprzylepnych oraz do opakowań giętkich.

Produkuje i dostarcza szeroką gamę maszyn, w tym kompletne zautomatyzowane linie do konwertingu zawierające sztancowanie, lakierowanie, laminowanie, złocenie, hot stamping, sitodruk i cięcie wzdłużne. Oferuje również maszyny do wycinania laserowego etykiet na roli, przewijarki, maszyny inspekcyjne, podnośniki do roli, urządzenia do cięcia wstęgi na arkusze oraz systemy do cięcia trzpieni.

Opracowano na podstawie informacji firmy GM

 

error: Kopiowanie zabronione!