Grafmasz produkuje urządzenia do oprawy twardej  
29 maj 2020 13:01

Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie wielu usprawnień do oferowanych maszyn, które stanowią wypełnienie niszy między bardziej zautomatyzowanymi urządzeniami a prostymi urządzeniami o niskiej jakości i małej elastyczności w zakresie możliwych do użycia materiałów.

Kaszerówka  służy  do pokrywania cienką warstwą kleju płaskich płaszczyzn takich jak papier, skóra, PVC i może występować w wariancie klejenia na zimno bądź na gorąco. Stanowi doskonałe rozwiązanie do produkcji nisko- i średnionakładowej różnorodnych wyrobów. Posiada niezależne sterowanie temperaturą klejownika (termostat) oraz prędkością wałków pełnych, o dużej średnicy, wykonanych ze stali nierdzewnej.

W urządzeniu zastosowano również możliwość wstępnego podgrzewania przed aplikacją kleju na okleinę, co zapobiega skraplaniu się wody na arkuszu. Kolejnym usprawnieniem jest podawanie wody ze zbiornika uruchamiane po wciśnięciu przycisku maksymalnie ułatwiające pracę. Powyższe modyfikacje eliminują potencjalne problemy występujące przy obsłudze podobnych urządzeń.

Kaszerówka może być opcjonalnie również wyposażona w dodatkowy moduł do klejenia sztywnych arkuszy i sklejania np. kartonu do kartonu czy też okleiny do kartonu.

Urządzenie może być rozbudowane o stół do montażu okładki (również w późniejszym etapie). Jest to stół pozwalający na wykonanie produktu do formatu 480x820 mm, o grubości tektury już od 1 mm. W standardzie stanowisko jest wyposażone w pozycjoner okładki z magnesami, podsys stołu, półkę na tekturki i okładki oraz wałki do zawijania okleiny z możliwością przelotu okładki, w celu prasowania. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>