Arik Gordon dyrektorem generalnym Landa Digital Printing
2 cze 2020 14:00

Landa Digital Printing (LDP), firma, która 10 lat temu została wydzielona z Landa Labs, obecnie zatrudnia około 550 osób, zawdzięczając swój sukces innowacyjnym, zmieniającym oblicze druku maszynom nanograficznym instalowanym na całym świecie.

Arik Gordon dołącza do LDP po 18 latach pracy w firmie Orbotech. Podczas ostatnich 2 lat pełnił funkcję wiceprezesa ds. strategii i wzrostu w Orbotech i był odpowiedzialny za kierowanie strategią rozwoju technologicznego firmy oraz jej ekspansję na nowe rynki. Zajmował stanowiska kierownicze w regionie Azji i Pacyfiku, a po powrocie do Izraela w 2013 r. został mianowany prezesem oddziału PCB (Printed Circuit Board). Przed dołączeniem do Orbotech Gordon pracował przez 4 lata w firmie Scitex Europe.

„Przez lata pracy w Orbotech miałem zaszczyt ściśle współpracować z Arikiem. Cenię go jako lidera mającego bogatą wiedzę technologiczną, który wykazał głębokie zrozumienie biznesu i strategiczne myślenie na każdym zajmowanym stanowisku. Arik ma też zdolności interpersonalne potrzebne do poprowadzenia naszego wysoko wykwalifikowanego i oddanego zespołu – co ważne, ponieważ zdajemy sobie sprawę z naszych wyjątkowych możliwości biznesowych w pozycjonowaniu Landa Digital Printing jako lidera na światowym rynku poligraficznym”- powiedział Asher Levy, aktywny prezes Landa Digital Printing.

„W 2019 roku Landa Digital Printing instalowała swoje pierwsze maszyny u klientów na całym świecie i uzyskała potwierdzenie, że nasze produkty zmienią branżę poligraficzną. W 2020 roku, pomimo pandemii koronawirusa, spodziewamy się dodatkowych instalacji międzynarodowych, ponieważ popyt na nasze rozwiązania jest nadal silny. Jesteśmy przekonani, że Arik jest właściwą osobą, aby poprowadzić firmę do światowego sukcesu” - dodał Asher Levy.

Po mianowaniu na stanowisko dyrektora generalnego LDP Arik Gordon powiedział: „Jestem zachwycony i podekscytowany dołączeniem do Landa Digital Printing. Firma dysponuje unikalną kombinacją przełomowej technologii, rewolucyjnych produktów, najwyższej klasy profesjonalistów i potencjału, co czyni ją zdolną, by przewodzić branży poligraficznej o wartości bilionów dolarów. Jako dyrektor generalny podejmuję misję kierowania utalentowanym zespołem Landy w Izraelu i na całym świecie, aby wykorzystać szansę, która stoi przed nami”.

Na podstawie informacji firmy Landa Digital Printing opracowała BZ