Ploter Roland EJ-640 DECO dostępny w regionie EMEA
3 cze 2020 13:11

Jak poinformowała firma Roland DG, nowy ploter wielkoformatowy EJ-640 DECO jest już dostępny na terenie EMEA. Zaprojektowany specjalnie z myślą o rynku dekoracji wnętrz system EJ-640 DECO wykorzystuje innowacyjne atramenty na bazie wody.

Roland EJ-640 DECO spełnia wiele wymagań dzisiejszego rynku, jakimi są między innymi: zrównoważony rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo, personalizacja, oszczędność oraz wszechstronność. Rozwiązanie nadaje się do różnych niestandardowych produktów dekoracyjnych, w tym tapet, abażurów, rolet, a także grafiki wystawienniczej czy artykułów promocyjnych. Jego nabywcami są pracownie projektowania wnętrz, dostawcy usług druku zamawianych przez internet, jak również producenci, którzy chcą cyfrowo drukować dekoracje.

W przypadku firmy Print Hive Roland EJ-640 DECO jest integralną częścią parku maszynowego wykorzystywanego do drukowania tapet na zamówienie – usługi świadczonej za pomocą aplikacji Online Designer. Dzięki niej klienci mogą zaprojektować własną, spersonalizowaną tapetę, a nawet stworzyć jej wizualizację we własnym domu. W kolejnym kroku otrzymują dostosowaną do ich projektu ofertę i składają zamówienie online.

„Zauważyliśmy znaczny wzrost popytu na dekoracje odnotowany w sieciach handlowych i na rynku krajowym” - mówi Chaz Dobson, dyrektor w Print Hive i dodaje: „Po sześciu miesiącach testowania EJ-640 DECO całkowicie przeszliśmy z innej marki na nowy system Roland, którego używamy teraz do produkcji elementów wystroju i tapet. Jesteśmy przekonani o zaletach rozwiązania, które spełnia wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy bez ograniczeń wydajności oraz jakości. Jesteśmy pod wrażeniem wysokich prędkości pracy EJ-640 DECO - wydruki są natychmiast suche i nie wymagają odgazowywania. Do tego dochodzą niskie koszty eksploatacji w porównaniu do alternatywnych rozwiązań”.

Ahlstrom-Munksjo, jeden z wiodących producentów tapet przeznaczonych do druku cyfrowego oferowanych pod marką WallStar Digital, również zainwestował w ploter Roland EJ-640 DECO. Jean-Loup Duran, kierownik sprzedaży w obszarze mediów cyfrowych i włóknin w Ahlstrom-Munksjo, tak komentuje nowy system: „Teraz jest idealny czas na urządzenie do druku dekoracyjnego. Prognozy postrzegają wystrój jako silny segment rynku z szacowanym 20 proc. rocznym wzrostem w przypadku tapet cyfrowych. Odbiorcy powinni być zadowoleni, że producent maszyn drukujących postrzega branżę dekoracji jako coś więcej niż tylko nowy obszar zastosowania dla istniejących rodzajów atramentu i opracował specjalne rozwiązanie dla tego segmentu rynku”.

Na podstawie informacji firmy Roland DG opracowała BZ