Prezentacja ploterów Mutoh w Gdańsku
3 cze 2020 10:22

5 czerwca będą miały miejsce kolejne Dni Otwarte firmy Atrium Centrum Ploterowe. Tym razem plotery Mutoh zaprezentują swoje możliwości w Trójmieście.

Wiosenne Dni Otwarte Atrium goszczą w pięciu miastach Polski, w których organizator posiada oddziały.

„Za nami spotkania kolejno  w Krakowie, Warszawie oraz Poznaniu, gdzie działają oddziały naszej firmy. W tym tygodniu zapraszamy do Trójmiasta, a w kolejnym tygodniu do naszej centrali w Opolu na finał naszego „roadshow”.

Dotychczasowe spotkania, które miały miejsce w maju, zostały dobrze przyjęte przez licznych uczestników, którzy po okresie spowolnienia gospodarczego związanego ze znanymi nam wszystkim ograniczeniami są gotowi na powrót do normalnego działania i rozwoju swoich wielkoformatowych biznesów.

Atrium jako pierwsza firma w branży wyszła naprzeciw potrzebom technologicznym branży druku wielkoformatowego, organizując prezentacje urządzeń w formule klasycznych „dni otwartych” – mówi Paweł Stania z Atrium.

Dni Otwarte Atrium Centrum Ploterowe organizowane są z zachowaniem rekomendowanych zasad bezpieczeństwa (m.in. dla uczestników będą dostępne maseczki i rękawiczki jednorazowe oraz płyn do higieny rąk).

Najnowszym prezentowanym urządzeniem będzie Mutoh XpertJet z najnowszej serii drukarek rolowych japońskiego producenta. W sprzedaży dostępne są już dwa modele: 1641SR i 1682SR. Są to odpowiednio drukarki cztero- (CMYK) i 8-kanałowe (2xCMYK lub CMYK LC LM LK). Ich wydajność sięga odpowiednio 53 i 87 m2/h.

XpertJet oferuje m.in. dwa rodzaje atramentów do wyboru: atramenty ekosolwentowe nowej generacji lub atramenty żywiczne Mutoh UMS.

Na Dniach Otwartych nie zabraknie popularnych drukarek Mutoh ValueJet serii X, pracujących w technologii żywicznej.

Drukarki sublimacyjne będzie reprezentował Mutoh RJ-900 XG,

dający możliwości zastosowania w wielu branżach: reklamowej, wystawienniczej, dekoratorskiej, odzieżowej czy gadżetowej. Sprawdzi się więc w produkcji: koszulek, odzieży sportowej, smyczy, tkanin dekoracyjnych i reklamowych. W procesie sublimacji grafikę można przenosić także na kubki, sprzęt sportowy, płyty, szkło, drewno, metal, tworzywa, gadżety i wiele, wiele innych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie tzw. drukarki UV do gadżetów. Przedstawiciela tej grupy urządzeń nie zabraknie na Dniach Otwartych: będzie to drukarka w formacie A2+ - Mutoh ValueJet 626UF umożliwiająca druk m.in. na takich materiałach jak: ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło, drewno czy kamień.  Prezentowany Mutoh ValueJet 626UF można w dowolnym momencie doposażyć w moduł obrotowy, który umożliwia bezpośredni druk na obiektach o kształcie cylindrycznym. Sprawdzi się w personalizacji, dekoracji pojedynczych wzorów, zadruku prototypów i niskonakładowej produkcji.

Podczas Dni Otwartych zostanie też pokażany hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter drukujący VJ-1638UH. Jego szerokość zadruku sięga 162 cm, a grubość obsługiwanych materiałów i przedmiotów sięga 15 mm.

Na uczestników Dni Otwartych oprócz wspomnianych maszyn będą czekać eksperci ds. druku i materiałów, a także doradca leasingowy, który na miejscu przygotuje ofertę finansowania bez pierwszej wpłaty.

Uczestnicy Dni Otwartych Atrium otrzymają też branżowe prezenty – polskiej produkcji materiały do druku marki IKONOS.

Udział w prezentacjach jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie organizatora – Atrium Centrum Ploterowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium