Screen PacJet FL830 dostępny od marca 2021
8 cze 2020 10:00

Firma Screen Graphic Solutions pracuje obecnie nad rozwiązaniami do druku na tekturze falistej oraz opakowaniach giętkich. Jak zapowiada producent, w marcu przyszłego roku wejdzie na rynek nowy system o nazwie PacJet FL830 przeznaczony do druku inkjetowego z wykorzystaniem atramentów na bazie wody. PacJet FL830 dołączy do grona maszyn Uteco Sapphire Evo i Evo W oraz HP Indigo 25K znajdujących zastosowanie w elastycznych aplikacjach opakowaniowych, będących również rynkiem docelowym dla W10 – serii nowych maszyn Landy.

PacJet FL830 będzie działać z prędkością 75 m/min drukując na wstędze folii PET lub OPP o szerokości 830 mm. Jak zapowiada producent, kolejne folie będą dostępne w przyszłości. Rozdzielczość druku wyniesie 1200 dpi przy użyciu kolorów CMYK (plus biały). Screen przeznacza swoje rozwiązanie dla serii poniżej 4000 metrów twierdząc, że nakłady tej wielkości bywają problematyczne dla konwencjonalnych technologii fleksograficznych, a jednocześnie stanowią rozwijający się sektor rynku.

Wybór technologii powinien umożliwiać przedsiębiorcom zwracanie się do producentów opakowań spożywczych z oczekiwaniem produkcji zgodnej ze standardami branżowymi. W tym zakresie Screen obiecuje „bogatą kolorystykę, która jest niezbędna dla przemysłu spożywczego”.

Na rynku japońskim istnieje już zapotrzebowanie na druk cyfrowy na opakowaniach giętkich. Pierwszy model produkcyjny maszyny Uteco Sapphire Evo, działający z głowicami drukującymi Kodak Stream, został zainstalowany w Kinyosha w Japonii.

Wprowadzenie PacJet FL830 potwierdza zainteresowanie Screen rynkiem opakowań. System do druku etykiet L350 UV doczekał się w tym roku szybszej wersji, która może pracować z prędkością 80 m/min, a także wersji z atramentami UV o niskiej migracji, która spełnia standardy bezpieczeństwa żywności. Od momentu uruchomienia w 2014 r. firma Screen zainstalowała 170 maszyn inkjetowych na całym świecie.

Screen pracuje też nad jednoprzebiegową maszyną inkjetową do tektury falistej opracowywaną wspólnie z partnerem - firmą BHS Corrugated. Urządzenie o szerokości 2,8 m wykorzystujące atramenty na bazie wody ma pracować z maksymalną prędkością 300 m/min. Prace nad jednoprzebiegową maszyną inkjetową do opakowań kartonowych są prowadzone w spółce zależnej Screen Inca Digital Printers.

Na podstawie informacji z Print Business opracowała BZ

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>