Alon Bar-Shany odchodzi z HP Indigo
11 cze 2020 06:57

Jak informuje izraelski portal technologiczno-biznesowy CTech, 9 czerwca br. Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo poinformował o swoim odejściu z firmy. W artykule stwierdzono, że jego rezygnacja jest związana z reorganizacją biznesu Indigo, forsowaną przez HP, z której wizją nie zgadzał się Alon Bar-Shany.

Rzecznik koncernu HP oświadczył: "Haim Levit został powołany na stanowisko dyrektora generalnego HP Indigo. Haim wnosi do tej roli ponad 25 lat doświadczenia w zarządzaniu drukiem; ostatnio był liderem działu HP Industrial Graphics. Alon Bar-Shany z powodzeniem kierował HP Indigo przez ponad 15 lat. Jesteśmy mu wdzięczni za wszystko, co zrobił, aby uczynić Indigo liderem na rynku druku cyfrowego.”

Alon Bar-Shany dołączył do HP w 1995 roku jako wiceprezes ds. finansowych, a trzy lata później awansował na stanowisko dyrektora finansowego. Następnie kierował oddziałami firmy w regionie EMEA, Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej i Izraelu, a w 2004 roku, dwa lata po przejęciu przez HP marki Indigo od Benny’ego Landy, objął stanowisko dyrektora generalnego HP Indigo.

Haim Levit, mieszkający w USA związany jest z Indigo od ponad 25 lat; w tym czasie zajmował szereg wyższych stanowisk w całym biznesie koncernu, ostatnio pełniąc funkcję globalnego szefa działu biznesu graficznego i przemysłowego HP. Latem przeprowadzi się do Izraela.

Rzecznik HP dodał: "Haim Levit jest właściwym liderem we właściwym czasie, aby poprowadzić Indigo do przodu. Alon zostanie z HP przez najbliższe tygodnie lub miesiące, aby zapewnić płynne przekazanie obowiązków."

Alon Bar-Shany był publiczną twarzą Indigo; jego odejście było swoistym szokiem dla branżowych ekspertów i komentatorów, co widać wyraźnie na ich profilach na portalu Linkedin.

Firma Indigo została założona przez Benny'ego Landę. Technologia druku cyfrowego zadebiutowała na targach Ipex 1993. Landa zgodził się sprzedać firmę koncernowi HP w 2001 roku.

Opracowanie: AN