Omigraf przedstawicielem SPGPrints w Polsce
12 cze 2020 06:18

Producent rozwiązań m.in. z zakresu sitodruku rotacyjnego, firma SPGPrints powołała firmę Omigraf Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na przedstawiciela w Polsce, który będzie reprezentował jej dział sitodruku rotacyjnego do aplikacji etykietowych. Agencja zapewni przetwórcom etykiet szybkie, lokalne zaopatrzenie w urządzenia do sitodruku rotacyjnego SPGPrints i materiały eksploatacyjne, a także zapewni doradztwo techniczne, programy szkoleniowe i konserwację.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością kontynuacji oferowania naszych produktów na polskim rynku, który jest bardzo ważnym rynkiem dla SPGPrints" - mówi Jerry Willems, kierownik ds. sprzedaży w dziale Label Printing. Omigraf jest następcą firmy Maxima, agencji kierowanej przez Joannę Brzeską, która po 34 latach sukcesów przechodzi na emeryturę w styczniu 2021 roku. Joanna Brzeska i Omigraf będą ściśle współpracować do końca 2020 roku, zapewniając płynny transfer.

Sitodruk rotacyjny może być stosowany w linii z fleksodrukiem, offsetem, wklęsłodrukiem i typografią w celu uzyskania przyciągających wzrok aplikacji takich jak: kolory metaliczne, lakiery błyszczące, matowe i strukturalne, kolory specjalne, biel o najwyższym stopniu nieprzezroczystości, a także punkty Braille’a i elementy zabezpieczające. Moduły drukujące SPGPrints Rotary Screen Integration umożliwiają łatwą integrację z istniejącymi maszynami do produkcji etykiet. Produkowane przez firmę sita rotacyjne z czystego niklu o długiej żywotności zawierają siatki RotaMesh i płyty RotaPlate wielokrotnego użytku. Zapewniają one stabilność i wytrzymałość dla szybkiej produkcji, a ich wielokrotne ponowne wykorzystanie przynosi długoterminowe oszczędności kosztów i czasu.  

Aby wywołać i utrwalić sita rotacyjne RotaPlate do zastosowań wąskowstęgowych, SPGPrints opracowało system RotaPlate Dev&Dry. Jest to narzędzie, które uzupełnia system CtS i poprawia jakość konwencjonalnego procesu w sposób zautomatyzowany, szybki i ergonomiczny. System RotaPlate Dev&Dry został zainstalowany również w Polsce, a klient z powodzeniem zintegrował maszynę z procesami przygotowalni.

Na zdjęciu od lewej: Andrzej Turski, właściciel firmy Omigraf oraz Jerry Willems, kierownik ds. sprzedaży w dziale Label Printing.

Opracowano na podstawie informacji firmy SPGPrints