7 ploterów MUTOH na Dniach Otwartych
17 cze 2020 11:28

18 czerwca w centrali Atrium Centrum Ploterowe odbędzie się finał pierwszych w branży, „prawdziwych” Dni Otwartych. Ten swoisty „festiwal druku wielkoformatowego” pozwoli zapoznać się na żywo z 15 urządzeniami w jednym miejscu, w tym 7 drukarkami marki Mutoh.

„Za nami spotkania w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Pierwsze branżowe Dni Otwarte zostały dobrze przyjęte przez licznych uczestników, którzy po okresie spowolnienia gospodarczego związanego ze znanymi nam wszystkim ograniczeniami są gotowi na powrót do normalnego działania i rozwoju swoich wielkoformatowych biznesów.

Atrium jako pierwsza firma w branży wyszła naprzeciw potrzebom technologicznym branży druku wielkoformatowego, organizując prezentacje urządzeń w formule klasycznych „dni otwartych” – mówi Paweł Stania z Atrium.

Należy wspomnieć, że Dni Otwarte organizowane są z zachowaniem rekomendowanych zasad bezpieczeństwa (m.in. dla uczestników będą dostępne maseczki i rękawiczki jednorazowe oraz płyn do higieny rąk).

„W Opolu zaprezentujemy 7 urządzeń japońskiej marki Mutoh: XpertJet 1641SR, RJ-900XG, ValueJet 1604X, ValueJet 1638X, ValueJet 426UF, ValueJet 1638UH, ValueJet 1638UR. Reprezentują one współczesne możliwości druku ekologicznego, sublimacyjnego i LED-UV” – kontynuuje Paweł Stania.

Najnowszym prezentowanym urządzeniem będzie Mutoh XpertJet. Jest to najnowsza seria drukarek rolowych japońskiego producenta. W sprzedaży dostępne są już dwa modele: 1641SR i 1682SR. Są to odpowiednio drukarki 4- (CMYK) i 8-kanałowe (2xCMYK lub CMYK LC LM LK). Ich wydajność sięga odpowiednio 53 i 87 m2/h.

XpertJet, jako sukcesor linii ValueJet, posiada najlepsze rozwiązania poprzedników, a także szereg nowych rozwiązań jak np. dwa rodzaje atramentów do wyboru: ekosolwentowe nowej generacji lub żywiczne Mutoh UMS. Na pokładzie zaimplementowano technologię DropMaster w wersji 2, dotykowy panel sterowania, nowe systemy prowadzenia mediów i wiele innych nowatorskich rozwiązań.

Na dniach otwartych nie zabraknie też popularnych drukarek Mutoh ValueJet serii X, pracujących w technologii żywicznej. Seria ploterów Mutoh ValueJet X obejmuje kilka modeli różniących się szerokością roboczą i produktywnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, do wyboru są 2 szerokości: 1,37 i 1,62 m, a prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m2/h.

Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie tzw. drukarki UV do gadżetów. Przedstawiciela tej grupy urządzeń nie zabraknie na Dniach Otwartych. Zaprezentowana zostanie drukarka w formacie A3+  Mutoh ValueJet 426UF, która znajduje zastosowanie np. w agencjach reklamowych, u producentów trofeów sportowych, u producentów zabawek i gadżetów, u producentów sprzętów elektrycznych czy w szeroko rozumianym przemyśle do znakowania produktów i podzespołów. Sprawdzi się także w firmach produkujących na własne potrzeby np. tabliczki informacyjne.

Następną prezentowaną drukarką LED-UV będzie hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter drukujący VJ-1638UH. Jego szerokość zadruku sięga 162 cm, a grubość obsługiwanych materiałów i przedmiotów sięga 15 mm.

Dzięki hybrydowemu rozwiązaniu nie ma potrzeby inwestowania w droższe urządzenia produkcyjne np. typu flatbed UV, aby móc drukować bezpośrednio na płytach, panelach, dekoracjach, itd.

Nie mniejsze od technologii LED-UV zastosowanie mają drukarki sublimacyjne. Absolutnym numerem 1 z racji możliwości i ceny jest Mutoh RJ-900XG, najpopularniejsza w Polsce drukarka sublimacyjna tej japońskiej marki. Daje ona szerokie możliwości zastosowania w wielu branżach: reklamowej, wystawienniczej, dekoratorskiej, odzieżowej czy gadżetowej.

Na uczestników Dni Otwartych oprócz wspomnianych maszyn Mutoh będą czekać  także urządzenia innych marek dystrybuowanych przez Atrium w Polsce: EFI, Summa, Artemis, Neolt. Oprócz tego można będzie poradzić się ekspertów ds. druku i materiałów eksploatacyjnych oraz finansowania.

Uczestnicy Dni Otwartych Atrium otrzymają także branżowe prezenty, m.in. polskiej produkcji materiały do druku marki IKONOS czy też 50-pak maseczek.

Udział w prezentacjach jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie organizatora – Atrium Centrum Ploterowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium