Ploter Mutoh ValueJet 1324X w SET Poznań
22 cze 2020 13:07

Japońską jakość drukarek Mutoh doceniła kolejna firma branży wystawienniczej: SET Poznań - Service Expo Team.

Mutoh ValueJet X to seria żywicznych ploterów wielkoformatowych, drukujących ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS, których skład bazuje głównie na żywicach.

„Jesteśmy firmą, która działa nieprzerwanie od 30 lat. Budujemy stoiska oraz obsługujemy wystawy i wydarzenia w całej Europie. Duża część naszych klientów to zagraniczne i wymagające przedsiębiorstwa - mówi Jakub Król z  Service Expo Team Poznań. - Szukaliśmy plotera, który będzie solidny, łatwy w obsłudze i zagwarantuje powtarzalną, wysoką jakość prac. Mutoh ValueJet 1324X świetnie uzupełnił nasz park maszynowy składający się z ploterów tnących, frezarek CNC czy też lakierni. Branża targowa wymusza na nas często działanie w niestandardowy sposób, na niestandardowych materiałach i w godzinach czy dniach tygodnia, w jakich drukarnie wielkoformatowe nie pracują. Zyskaliśmy więc również niezależność i elastyczność.”

Wszystkie plotery Mutoh ValueJet serii X wykorzystują japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving i Mutoh DropMaster.

Wszystkie też posiadają stałą, długowieczną głowicę piezo (nie termiczną). Głowica ta umożliwia druk zmienną kroplą (Vardot). Wielkość kropli jest dostosowywana w zależności od drukowanej grafiki.

Oprócz wspomnianych technologii warto wspomnieć, że w ploterach ValueJet serii X zastosowano rozwiązania unikalne jak np.: stalowy pasek posuwu karetki, pozłacana płytka głowicy, rolki dociskowe na całej szerokości stołu roboczego, zmienna wielkość kropli atramentu, oprogramowanie Onyx, szczelny, hermetyczny i bezpieczny dla użytkownika i plotera system atramentów w workach.

Ploter Mutoh ValueJet 1324X cechuje się także brakiem potrzeby stałej konserwacji oraz niskim zużyciem atramentu (8 ml/m2 na niepowlekanym PVC).

„Żywiczny Mutoh ValueJet 1324X od kilku lat jest jednym z najczęściej wybieranych ploterów z naszej oferty. Za jego sukcesem stoją japońska stabilność i solidność wykonania, a także finalna jakość końcowego wydruku przy zachowaniu wysokiej produktywności sięgającej prawie 30 m2/h. Wszechstronna szerokość robocza 137 cm pozwoli realizować większość zleceń, od druku kolorowych wizualizacji, projektów i reprodukcji, przez fototapety, rollupy, obrazy, naklejki po grafiki samochodowe, dekoracje czy reklamę zewnętrzną” - mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe, dostawcy ploterów Mutoh.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!