Teetaly wykorzystuje systemy Kornit
29 cze 2020 10:58

Firma Teetaly z siedzibą w okolicach Rzymu oferuje odzież na zamówienie, w tym koszulki, bluzy, ubrania dla dzieci, fartuchy i czapki. Obsługuje między innymi agencje, profesjonalistów kupujących duże ilości niestandardowego sprzętu, artystów tworzących własne linie towarów oraz konsumentów końcowych, którzy chcą stworzyć coś wyjątkowego dla siebie lub poszukują prezentów dla przyjaciół i rodziny. Sklep internetowy Teetaly oferuje narzędzia do projektowania, które ułatwiają klientom realizację unikalnych projektów.

Pod koniec 2019 r. firma Teetaly zainstalowała systemy Kornit Avalanche HD6 i Kornit Avalanche Poly Pro przeznaczone do cyfrowego druku bezpośredniego na odzieży (DTG). Rozwiązania o wydajności przemysłowej sprawdziły się w przypadku druku na bawełnie, poliestrze, mieszankach tekstylnych i wielu innych materiałach, dzięki czemu producent mógł oferować klientom szeroką gamę gotowych elementów, od popularnych po akcesoria niszowe.

Przedstawiciele Teetaly podkreślają zalety systemów Kornit, szczególnie zwracając uwagę na: unikalne efekty graficzne, żywe kolory, wysoką jakość wydruku, trwałość materiału po praniu i dłuższym użytkowaniu, spójność wydruku oraz „w 100% ekologiczny proces produkcyjny” przy zerowym marnowaniu wody.

„Jestem inżynierem i od początku wierzyłem w technologię cyfrową; zawsze staram się znaleźć partnera technologicznego, który może pomóc nam w dostosowaniu oferty do potrzeb klienta” - mówi Vincenzo Cirimele, CEO firmy Teetaly i dodaje: „Kornit zaspokaja powszechną we Włoszech potrzebę szybkich, pojedynczych wydruków – nawet jednego egzemplarza, przy zachowaniu wyjątkowej jakości. W szczególności rynek poliestru odnotował znaczny wzrost, a dzięki Avalanche Poly Pro wierzymy, że możemy rozwiązać duży problem z popytem, ​​który istnieje na tym polu.”

Według Cirimele te dwa systemy dostarczają łącznie ponad 2000 wydruków dziennie, umożliwiając otrzymanie spersonalizowanego zamówienia, wydrukowanie, spakowanie i wysłanie w ciągu zaledwie kilku minut. Oprócz obsługi klientów końcowych Teetaly jest również w stanie realizować zamówienia dla innych firm, a rosnący strumień przychodów pochodzi z drukarń, które nie są w stanie wydrukować spersonalizowanej odzieży w żądanych ilościach, w określonym czasie.

Podobnie jak w przypadku wielu firm, szczególnie we Włoszech, które ucierpiały w wyniku kryzysu, Teetaly odczuła poważny wpływ pojawienia się koronawirusa, który skutecznie zmusił wielu przedsiębiorców do zamknięcia biznesu. Jednak pojawiło się nowe, nieprzewidziane zapotrzebowanie na niestandardowe maski na twarz.

„Nasza platforma handlu elektronicznego odnotowała wzrost zapotrzebowania na niestandardowe maski na twarz, które stają się niezbędnym współczesnym elementem odzieży ze względu na wymagane środki bezpieczeństwa” - mówi Cirimele, który podczas kryzysu wspierał szpitale w całych Włoszech.

Rozpoznając nowe zapotrzebowanie firma Teetaly podjęła pracę nad reorganizacją procesu produkcji masek na twarz, współpracując z kilkoma lokalnymi krawcami, wybierając tkaniny i testując mechanizm drukowania, aby zapewnić produkt wysokiej jakości. Sukces Teetaly w tym przedsięwzięciu odnotowano w mediach telewizyjnych i radiowych we Włoszech oraz w publikacjach branżowych.

„Uważamy, że Kornit oferuje wspaniałą wartość jako strategiczny długoterminowy partner, inwestujący w badania i rozwój, szanujący środowisko naturalne, koncentrujący się na jakości i zapewniający nam wyjątkową wydajność przy niewiarygodnych korzyściach kosztowych w porównaniu z tradycyjnymi metodami drukowania” - mówi Cirimele i dodaje: „Grafika i kreatywność nie mają granic. Nasi klienci mogą drukować na szerokiej gamie odzieży różnych producentów. Jak dotychczas współpraca z Kornit jest sukcesem - mówią o tym liczby i zadowoleni z odzieży klienci.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit