Flint Group, SOMA i Marvaco zapraszają na seminarium online
3 lip 2020 07:33

Niedostatki surowców oraz globalne zmiany klimatyczne to główne i kluczowe tematy, którymi żyje dzisiaj branża opakowaniowa. Wymagają one szybkiej reakcji od wszystkich uczestników opakowaniowego łańcucha wartości.

Flint Group informuje, że we współpracy z firmami SOMA oraz Marvaco przygotowała przyjazne dla środowiska, wysokiej rozdzielczości farby EGP do druku w rozszerzonym gamucie kolorów na podłożach foliowych, które zaprezentuje 9 lipca br. na webinarze Soma (SOMA Online Product Launch Webinar). W jego trakcie, w czasie rzeczywistym odbędzie się druk dwóch skomplikowanych prac, które mają udowodnić wagę zrównoważonego rozwoju jako kwestii o szczególnym znaczeniu.

Oddziały Flint Group Flexographic oraz Flint Group Packaging Inks odpowiadają na kluczowe wyzwania, które stoją dzisiaj przed drukarzami i przetwórcami na rynku druku. Drukarze oczekują usprawnionych i uproszczonych rozwiązań oraz produktów. W odpowiedzi na ich potrzeby Flint Group dostarcza produkty, które wytwarza w swych fabrykach z użyciem spełniających wymogi prawne materiałów pozyskiwanych w sposób przyjazny dla środowiska.

Drukarze i przetwórcy oczekują innowacyjnych technologii dopasowanych do ich obecnych i przyszłych potrzeb. Flint Group dostarcza farby i płyty drukowe dostosowane do druku EGP oraz druku w wysokiej rozdzielczości. To innowacje, które są dostępne globalnie i wspierane przez doskonały serwis techniczny realizowany zarówno bezpośrednio u klienta, jak i za pośrednictwem cyfrowych platform transakcyjnych.

Zrównoważony rozwój pozostaje głównym ośrodkiem zainteresowania drukarzy, przetwórców, właścicieli marek oraz konsumentów jak świat długi i szeroki. Flint Group posiada przejrzystą strategię zrównoważonego rozwoju i oferuje technologie druku stworzone w celu wspierania rozwoju gospodarek obiegu zamkniętego. Firma doskonale orientuje się w najnowszych trendach w zakresie recyklingu opakowań i ich wpływu na środowisko, a także w wartości opakowań we wspieraniu dobrostanu globalnych społeczeństw.

W trakcie odbywającego się 9 lipca webinaru uczestniczące firmy zaprezentują:

- Flint Group Flexographic: wszechstronną płytę do druku flekso nyloflex FTS o naturalnie płaskich wierzchołkach punktów, przeznaczoną dla wielu segmentów, farb i podłoży. Płyta ogranicza złożoność procesu, a jednocześnie gwarantuje najwyższą jakość druku;

- Flint Group Packaging Inks: nową generację nitrocelulozowych farb ONECode przeznaczonych do druku na powierzchniach i laminatach o dużej odporności w połączeniu z białą aplą o wysokim stopniu krycia;

- SOMA: nową generację maszyny do druku flekso z centralnym cylindrem OPTIMA2 SOMA CI, wyposażoną w pakiet nowych inteligentnych funkcji oraz w automatyczny system montowania płyt S-Mount. Pakiet Inteligentnych Funkcji przyczynia się do osiągnięcia najwyższej jakości druku, poprawia komunikację i pomaga w szybkim i łatwym narządzie między pracami, ograniczając liczbę ludzkich błędów;

- Marvaco: technologię druku GreenerPrinting EGP pozwalającą uzyskać szeroki gamut kolorów i dokładną symulację kolorów ze skali Pantone bez zastosowania kolorów spotowych.

Osoby zainteresowane udziałem w webinarze poprzez stronę firmy SOMA mogą to zrobić tutaj:

https://soma-eng.com/julywebinar

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK