Aplikacja Pantone umożliwia weryfikację kolorów z pomocą smartfona
6 lip 2020 08:56

To nie pierwsza aplikacja firmy Pantone na smartfona, lecz dzięki platformie Pantone Connect firma znacząco zwiększa korelację kolorów cyfrowych z tymi ze świata fizycznego.

Pantone Connect umożliwia dostęp do wszystkich kolorów Pantone na smartfonach iOS i Android z aplikacją Pantone Connect, w internecie i z oprogramowaniem Adobe Creative Cloud. Dodatkowo, dzięki Pantone Color Match Card, Pantone Connect pozwala także precyzyjnie odtworzyć kolor za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie.  

Pantone Color Match Card ma rozmiary karty kredytowej. Zadrukowana różnymi kolorami Pantone służącymi jako próbki, posiada otwór pozwalający na wybór koloru z realnego życia, który użytkownik chce odtworzyć. Smartfon może precyzyjnie zmierzyć ten kolor, znaleźć jego odpowiednik w odcieniach Pantone i zapisać go w workflow na palecie projektanta.

„Projektanci robili dotychczas zdjęcia swoimi telefonami, by dobrać kolory Pantone na podstawie fotografii, lecz rezultaty stanowiły raczej inspirację niż odznaczały się precyzją z powodu różnych czynników takich jak złe oświetlenie czy niewystarczające parametry aparatu fotograficznego” – mówi Nick Bazarian, szef produkcji Pantone w obszarze rozwiązań cyfrowych.

Dzięki Color Match Card i aplikacji Pantone Connect telefon staje się „urządzeniem do pobierania właściwych kolorów w celu jak najbardziej precyzyjnego skorelowania świata fizycznego i odcieni Pantone, a także produktywnym narzędziem umożliwiającym przyspieszenie odpowiedniego doboru kolorów przy niskich kosztach.”

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ