Wyższa wydajność i krótsze czasy realizacji z Fujifilm XMF Remote
7 lip 2020 10:32

Mająca swoją siedzibę w Rydze, stolicy Łotwy, grupa Poligrāfijas Mūkusala należy do najbardziej znanych łotewskich firm poligraficznych. Zlokalizowana na brzegu rzeki Dźwiny firma od ponad 20 lat oferuje szereg usług druku, w tym druk czasopism, gazet, katalogów i materiałów reklamowych dla klientów z Łotwy i jedenastu innych europejskich krajów. Dziś firma Mūkusala może pochwalić się wieloma nowoczesnymi technologiami, wysoko wykwalifikowanym personelem i wieloletnimi relacjami z różnymi zaufanymi dostawcami. Należy do nich Fujifilm, od czterech lat świadcząca firmie Mūkusala usługę XMF Remote (za pośrednictwem lokalnego dystrybutora KTA Graphic Systems) z imponującymi wynikami.                   

„Szczycimy się tym, że jesteśmy postępowi w dziedzinie technologii i ochrony środowiska, oferując najwyższej jakości usługi druku – mówi Visvaldis Trokša, prezes firmy Mūkusala. - Prowadząc działalność, stawiamy na zadowolenie klientów i etykę – staramy się zapewnić wysoką jakość, pozostając jednocześnie firmą przyjazną dla środowiska. Mamy wiele dowodów potwierdzających nasze starania w tej dziedzinie – w tym certyfikat JSC Latvenergo przyznany za korzystanie w co najmniej 70% ze źródeł energii odnawialnej do zasilania naszych zakładów produkcyjnych”.

W ciągu swojej dwudziestoletniej działalności firma zbudowała dużą bazę klientów. Przy obrotach na poziomie 17,2 mln euro w 2019 roku i obserwowanym wzroście rok do roku, Mūkusala zamierza kontynuować swoją ekspansję i eksportować usługi do innych krajów. Firma polega na wysoko wykwalifikowanych pracownikach i zaawansowanych maszynach drukarskich – z obu tych elementów prezes Trokša jest bardzo dumny: „Oferujemy wysokiej jakości, profesjonalne usługi druku w bardzo konkurencyjnych cenach i dzięki temu nawiązaliśmy relacje z wieloma klientami. Każdy z nich jest dla nas wyjątkowy i wszyscy są traktowani przez naszych pracowników z jednakową uwagą i profesjonalizmem. Pomyślna współpraca jest warunkiem naszego rozwoju. To samo dotyczy stosowanej technologii: wszystko musi sprawnie współdziałać.”

Technologia prepress odgrywa kluczową rolę wśród maszyn cyfrowych i offsetowych, maszyn do oprawy i zszywania zeszytowego oraz innych urządzeń do wykańczania, które pomagają dostarczać tak szeroką gamę produktów. System XMF Remote firmy Fujifilm, który za pośrednictwem przeglądarki internetowej oferuje zaawansowane narzędzia do składania zleceń i kontroli online, pomógł firmie znacząco zwiększyć wartość jej oferty. „Wiedząc, jak pracują nasi klienci, system taki jak XMF Remote ma dla nas kluczowe znaczenie, pozwalając dostarczać najlepszej jakości produkty w jak najkrótszym czasie – wyjaśnia prezes Trokša. - System jest prosty w obsłudze zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów; umożliwia dokładną korektę ekranową pokazując, jak zadanie będzie wyglądać po wydrukowaniu, a nanoszenie poprawek online przyspiesza i ułatwia zarządzanie zmianami. Nasi klienci to uwielbiają – zwłaszcza w tym okresie niepewności, gdzie praca zdalna jest warunkiem funkcjonowania wielu firm – spokojnie mogą powierzyć nam realizację swoich zleceń. Pracownikom także podoba się ten proces – cała praca trafia w jedno miejsce, umożliwiając szybką korektę i realizację niezależnie od pory dnia. Nasz kierownik prepress w zasadzie pracuje obecnie z domu, ale z łatwością może kontaktować się z klientami i prezentować im zadania za pośrednictwem systemu XMF Remote. Klienci mogą przesyłać zlecenia przez naszą stronę internetową, a dzięki oprogramowaniu prepress firmy Fujifilm od razu możemy określić dalsze kroki. Bardzo nam zależało na utrzymaniu spójności produkcji. Bez tego nie wyobrażam sobie, jak poradzilibyśmy sobie z taką ilością pracy z całej Europy.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

cript>