Premiera Canon ProStream 1800
16 lip 2020 10:33

Canon zaprezentował nowe rozwiązanie – ProStream 1800 – rolową maszynę do druku atramentowego, będącą następcą serii ProStream 1000. Dzięki zwiększeniu prędkości drukowania do 133 m/min i utrzymaniu najwyższej w klasie jakości druku, nowy ProStream staje się doskonałym rozwiązaniem dla drukarń komercyjnych wymagających najwyższej produktywności.

Łącząc najbardziej zaawansowane technologie atramentowe oraz czerpiąc z technologii offsetowych, ProStream daje unikalny balans wysokiej produktywności, najlepszej w klasie jakości, szerokiej palety dostępnych mediów oraz elastyczności produkcji. Drukarnie mogą teraz rozszerzyć swoją ofertę poprzez migrację większej liczby prac z offsetu na druk cyfrowy, atramentowy. Skrócone czasy realizacji pozwalają przyjąć większą liczbę zleceń dla najszerszego w klasie spektrum aplikacji  - od wysokiej jakości druków reklamowych, komunikacji bezpośredniej, przez książki, katalogi, po broszury.

Dzięki prędkości 133 m/min, czyli aż o 66 proc. szybciej niż ProStream 1000, ProStream 1800 drukuje z prędkością 107 500 obrazów A4 lub 11 300 arkuszy B2 4/4 na godzinę, utrzymując doskonałą  jakość druku. Wyższa prędkość pozwala  realizować  więcej zleceń i zapewnić wysoką wydajność.

Siłą serii ProStream jest możliwość produkcji charakteryzującej się  bardzo wysoką jakością na wielu typach mediów, w tym na papierach offsetowych powlekanych i niepowlekanych w przedziale gramatur między 40 a 300 g/m2. Rozwiązanie umożliwia druk kalendarzy, plakatów czy produkcję materiałów POS, a to dzięki możliwości drukowania z szerokością 556 mm oraz o długości 1524 mm.

ProStream eliminuje konieczność  zatrzymywania maszyny w przypadku zmian długości aplikacji, przez co zapewnia nieprzerwaną produkcję i minimalizuje czas obsługi przez operatorów.

W maszynie po raz pierwszy zastosowano bezkontaktową ścieżkę suszenia, gdzie wstęga w kluczowym momencie dla utrwalenia atramentu nie dotyka żadnego mechanicznego elementu. Pozwala to na pracę z wymagającymi papierami typu gloss. Mechanizm zapewnia, że prace są równomiernie suszone, bez dużych skoków temperatury na ścieżce, dzięki czemu ProStream umożliwia druk na większej liczbie mediów i zachowuje najwyższą jakość prac – bez rys wywołanych otarciem papieru o elementy, jak i bez znaczących skurczów wywołanych wysoką temperaturą. Niezależnie od tego, czy produkujemy komunikację Direct Mail z niewielką liczbą obrazów i danych, czy też miesięcznik o modzie, mamy pewność, że – jak zapewnia producent - wydruk zachwyci odbiorcę. Co ważne w dzisiejszych czasach, obniżona temperatura suszenia zmniejsza zużycie energii maszyny.

ProStream 1800, podobnie jak wersja 1000, wykorzystuje natywne, piezoelektryczne głowice o rozdzielczości 1200 dpi z mechaniką kropli na żądanie. Mechanizm druku wraz z polimerowymi atramentami i technologią Canon ColorGrip zapewniają stałą, wysoką jakość obrazów, co wykorzystują klienci drukując na maszynach coraz więcej aplikacji graficznych – albumów czy magazynów. ProStream umożliwia automatyzację monitorowania jakości druku dzięki technologii sprawdzania treści i obrazów  o nazwie Canon Inline Quality Control, opartej na bardzo dokładnej i niezwykle czułej kamerze. Dzięki temu znacząco niwelujemy czas poświęcany przez operatorów na monitoring prac.

Poprzednia wersja  Prostream 1000 pozostaje w ofercie Canon, a dotychczasowi klienci mają możliwość łatwego zaktualizowania  rozwiązania do wersji ProStream 1800.

Peter Wolff, vice president, Production Printing Products, EMEA Commercial Printing, Canon Europe: „W Canon, razem z naszymi klientami, współdzielimy pasję do druku i  rozumiemy, że tak jak oni adaptują się do zmieniającego się ciągle rynku, tak i nasze technologie muszą za nimi podążać. Wraz z premierą nowego ProStream 1800 możemy wspierać firmy, które szukają możliwości zwiększenia drukowanych nakładów przy utrzymaniu bardzo wysokiej jakości. Nowe rozwiązanie  znacząco  zwiększa możliwości produkcyjne wśród rodziny Prostream (od 2017 r. zanotowano ponad 30 instalacji tych rozwiązań). Cieszymy się i jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy mogli zaoferować klientom maszynę drukującą z prędkością aż 133 m/ min w jakości znanej z rodziny ProStream.”

Klienci mogą zobaczyć nowe rozwiązanie ProStream 1800 w otwartym już centrum prezentacyjnym w Poing, w Niemczech lub poprosić o wirtualne demo maszyny.

Więcej informacji o ProStream 1800 oraz możliwość zamówienia prezentacji online pod linkiem

 Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

cript>