Avery Dennison przedstawicielem Lampe Textiles
29 lip 2020 09:15

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe nawiązała strategiczne partnerstwo z Lampe Textiles i zostanie wyłącznym dystrybutorem samoprzylepnych tekstylnych folii okiennych marki Squid przeznaczonych dla branży graficznej. W Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (EMENA) folie Squid mają być dostępne w sprzedaży już od września 2020 roku.

Przeznaczone do druku cyfrowego folie są odporne na zmiany temperatur i wilgotności, chronią przed słońcem i można je łatwo nakładać na szklane powierzchnie. Alessandro Sacchi, dyrektor linii produktów do druku cyfrowego Avery Dennison Graphics Solutions Europe podkreśla, że nowe partnerstwo z Lampe Textiles daje klientom dostęp do kolejnej ważnej innowacji w sektorze folii okiennych:

„Firma Avery Dennison opracowała bardzo obszerną gamę rozmaitych folii okiennych do zastosowań architektonicznych, handlowych i samochodowych. Ten najnowszy dodatek do naszego portfolio jest pierwszą tkaniną, która działa również jako pewnego rodzaju samoprzylepna zasłona. Innowacyjny produkt otwiera jednocześnie nowe możliwości rozwoju dla projektantów wnętrz i architektów, stanowiąc doskonałą alternatywę dla konwencjonalnych folii, a nawet firan czy zasłon okiennych.”

Instalacja folii jest prosta, może być wykonana samodzielnie lub przez profesjonalistę. Tkanina Squid ma wygląd lnu i jest gotowa do zadruku. Oferuje domom, biurom i hotelom miękki, minimalistyczny i elegancki wygląd. Folia jest obecnie dostępna w sześciu kolorach: kreda, kość, dąb, jesion, kamień i węgiel. W zależności od koloru zasłona tego rodzaju przepuszcza od 25 proc. do 36 proc. energii słonecznej (wskaźnik ma zastosowanie w przypadku  chłodniejszych pomieszczeń i pomiarów wykonywanych latem).

Johan Bonner, dyrektor marki Squid powiedział, że Avery Dennison i Lampe Textiles wspólnie są teraz w stanie zdobyć decydujący udział w rynku cyfrowej dekoracji wnętrz: „To nowe partnerstwo strategiczne oznacza, że ​​architekci i projektanci mogą liczyć na łatwy dostęp do innowacyjnych, wysokiej jakości produktów przeznaczonych do aranżacji wnętrz. Przejmując dystrybucję Squid w EMENA, Avery Dennison zwiększy potencjał tych produktów, co - jak przewidują obie zaangażowane strony - zapewni rynek o dużym popycie poszerzając możliwości rozwoju ”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avery Dennison