Die Pharmadrucker instaluje maszynę Screen Truepress 520HD+
5 sie 2020 12:53

Po dokładnym procesie selekcji i szeroko zakrojonych testach w Die Pharmadrucker  niedawno zakończyła się instalacja najnowszej linii produkcyjnej Screen Truepress 520HD+, dostarczającej dokładnie to, czego wymaga rynek przemysłu farmaceutycznego, czyli zmiany w kierunku bardziej wydajnych i elastycznych rozwiązań cyfrowych. Die Pharmadrucker to kontynuatorka  wielowiekowej tradycji niemieckiej drukarni Bernecker, której właściciele są przekonani,  że dzięki takiej inwestycji zwiększą możliwości tworzenia nowej wartości  dodanej na rynku farmaceutycznym  zarówno dla siebie, jak i swoich partnerów, głównie średnich i małych firm farmaceutycznych.
„Wybraliśmy ofertę cyfrowych drukarek atramentowych firmy Screen ze względu na wyjątkową technologię oraz elastyczne i indywidualne podejście zespołu firmy Screen” - mówi Sebastian Härtig, członek zarządu Die Pharmadrucker.  Screen był w stanie sprostać szczególnemu wyzwaniu, jakim jest drukowanie na cienkim papierze, zwykle używanym w ulotkach farmaceutycznych oraz  instrukcjach bezpieczeństwa etykiet leków. Screen Truepress Jet 520HD+ drukuje z wysoką wydajnością na papierze o gramaturze 40 g/m2 z jakością offsetową.

Po miesiącach testów niedawno zakończono w  Die Pharmadrucker  instalację najnowszej linii produkcyjnej, składającej się z maszyny drukującej  inkjet Screen 520HD+ oraz maszyn do cięcia, składania, układania i pakowania. „Screen Truepress 520HD+ pozwoli naszym klientom zmniejszyć zapasy ulotek farmaceutycznych, a tym samym obniżyć koszty przechowywania i utylizacji - mówi Sebastian. - To wpisuje się w naszą ambicję bycia firmą poligraficzną, która zapewnia najlepsze wyniki w Europie, dostarczając dokładnie to, czego potrzebują nasi klienci we właściwym, konkretnym czasie”.

Die Pharmadrucker  chce wyznaczyć nowy standard w branży. „Szczególnie dla firm produkujących ulotki  farmaceutyczne” - mówi Sebastian Härtig. Widzi on  przyszłość, w której wydruki  zamawiane są w sklepie internetowym Die Pharmadrucker, następnie przekazywane bezpośrednio do systemów i dostarczane w ciągu 24 godzin. „Kryzys koronawirusa prawdopodobnie przyspieszy przejście do zdalnego zamawiania zleceń druku poprzez  wysoce zautomatyzowany  proces przetwarzania  oraz druk online - powiedział Härtig.  - Spodziewamy się, że dzięki  takiemu  podejściu nasi klienci będą mogli zmniejszyć zapasy magazynowe o 50 proc. Dlatego dążymy do wyjątkowo krótkich terminów dostaw, będących kluczem do rentowności ”.

Die Pharmadrucker  chce podzielić się spostrzeżeniami zdobytymi podczas badania możliwości druku cyfrowego ze swoimi partnerami, głównie średnimi  i małymi firmami farmaceutycznymi w całej Europie. „Stosunkowo niewiele firm dotarło do celu w drodze, którą przebyliśmy. Chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami ze współpracownikami i partnerami, aby pomóc rozwiązać problemy, przed którymi mogą stanąć w trakcie ich dążenia do przejścia  na druk cyfrowy” - mówi Härtig. Dodaje, że wyzwania te obejmują spełnienie stosunkowo surowych wymogów regulacyjnych dla rynku druku farmaceutycznego. Kilka firm już wyraziło zainteresowanie zdobyciem dodatkowych informacji, a Die Pharmadrucker  planuje pokazy swojej nowej linii produkcyjnej, którą nazwano „inteligentną fabryką”. „Jesteśmy jak ciężko trenujący sportowcy, chcący uzyskać jak najlepsze wyniki i jesteśmy otwarci na dzielenie się naszymi metodami treningowymi z innymi. Ostatecznie każdy w łańcuchu wartości powinien na tym skorzystać, aby uzyskać jak najlepsze wyniki przy użyciu jak najmniejszej ilości energii ” - mówi Härtig.

Rynek farmaceutyczny podlega ścisłej regulacji ze względu na bezpieczeństwo ludzi. Surowe wymagania dotyczą również druku opakowań i ulotek. Oznacza to, że można używać tylko niektórych rodzajów papieru, przy czym dla zapewnienia czytelności informacji muszą być one drukowane przy użyciu określonych rodzajów i rozmiarów czcionek, a atramenty muszą spełniać międzynarodowe standardy dotyczące składników chemicznych. Patrick Jud, dyrektor regionalny Screen Europe na Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Polskę mówi o tym projekcie: „Produkcja ulotek farmaceutycznych , które są umieszczane w opakowaniach wraz z lekami,  wiąże się ze złożonymi wyzwaniami w zakresie płynnego i kontrolowanego łańcucha produkcyjnego. Tak bardzo zaostrzone i wygórowane wymogi sprawiają i wręcz wymuszają, że potrzebny jest odpowiedni park maszynowy do drukowania i obróbki, ale równie ważna jest wiedza ekspercka. Fakt, że Die Pharmadrucker, jako pierwsza drukarnia  na świecie, drukuje ulotki farmaceutyczne na maszynach atramentowych, wyznacza nowe trendy w świecie farmaceutycznym ”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf-Grafikus

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>