Nowe wersje maszyn Komori
10 sie 2020 10:15

Firma Komori wprowadziła wersję Advance swoich maszyn arkuszowych serii Lithrone G40 i GX40, zawierającą innowacyjne ulepszenia w zakresie szybkości obsługi i realizacji zleceń. Producent planował prezentację nowych rozwiązań na targach drupa, ale zamiast tego zapowiedział serię dni otwartych i seminariów internetowych. Film, który zwiastuje to wydarzenie i promuje nowe maszyny, jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

Maszyny Lithrone należą do podstawowej oferty i są najczęściej kupowanymi urządzeniami Komori w formacie B1. Model G40 został wprowadzony na rynek w 2011 r. i zastąpił model S40. Jest to kolejna wersja rozwojowa serii maszyn, które zbudowały renomę marki Komori – producenta rozwiązań zaawansowanych technicznie, łączących w sobie dobrą jakość druku z wysoką produktywnością i cenioną przez użytkowników trwałością.

Modele Advance generacji 2020 będą miały nowy podajnik umożliwiający szybszą pracę, czystsze pobieranie podłoży i zapobieganie niepożądanym przestojom. Z dotychczasowych informacji producenta nie wynika, z jaką prędkością działa nowa wersja urządzenia. Na maszynie B2 Lithrone S29 możliwa jest realizacja 20 000 arkuszy na godzinę. Nowością jest też system tłumienia drgań, który współpracuje z kontrolerem koloru, co sprawia, że drukowane punkty mają ostrzejszy, bardziej regularny kształt.

Najbardziej wyróżniającą cechą nowych maszyn jest interfejs ekranu do pobierania ustawień zadań i przyspieszania ich wykonywania. Jak zapewnia producent, interfejs użytkownika został zmodyfikowany tak, aby zmniejszyć liczbę punktów dotykowych operatora, co finalnie ma zapewnić większą spójność koloru.

Chociaż usprawnienia wymagają przetwarzania danych w maszynie, postęp pracy, informacje zwrotne na temat wydajności i wiele innych danych jest przekazywanych do chmury (Komori Cloud). Rozwiązanie stanowi część firmowego systemu Connected Automation, który miał być tematem prezentacji podczas drupy.

Automatyzacja obejmie konfigurację folderów MBO oraz gilotyn i urządzeń wykańczających Apressia. Gilotyna Apressia CTX 132 może działać automatycznie (bez pracy manualnej operatora), podczas gdy składarka MBO K8 zostanie wyposażona w system ładowania palet CoBo Stack, który będzie skonfigurowany na podstawie tych samych informacji o zadaniu, które są podawane do maszyny. Komori zamierza użyć automatów do zamknięcia połączenia między urządzeniem oraz składarką L H UV LED wyposażoną w suszarkę a gilotyną.

Firma ujawnia kolejne szczegóły dotyczące dni otwartych lub podobnych wydarzeń organizowanych w zależności od lokalnych obostrzeń związanych z pandemią. Jednak decyzja o rezygnacji z udziału w targach drupa została już podjęta.

Na podstawie Print Business opracowała BZ

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!