MBO nagrodzone
13 sie 2020 10:12

W ubiegłym roku firma MBO Postpress Solutions GmbH postawiła ważny kamień milowy dla przyszłości nowoczesnego wykańczania druku za pomocą robota współpracującego CoBo-Stack. Z tego powodu sekretarz stanu Katrin Schütz ogłosi MBO m.in. jako zwycięzcę konkursu „100 miejsc dla Przemysłu 4.0 w Badenii-Wirtembergii”.

„Badenia-Wirtembergia jest pionierem w wyznaczających trendy technologiach takich jak sztuczna inteligencja i wdrażanie innowacyjnych pomysłów dla przemysłu przyszłości. Poprzez tę nagrodę chcemy zmotywować małe i średnie firmy do aktywnego wykorzystywania realnych możliwości Przemysłu 4.0 ” - mówi Schütz. Oprócz CoBo-Stack od MBO nagrodę otrzymało 10 innych firm za ich rozwiązania w zakresie digitalizacji.

„Nagroda ma na celu zwiększenie świadomości na temat innowacyjnych rozwiązań z tego zakresu, które tworzą wartość dodaną. Daje pionierom Przemysłu 4.0 szansę na bycie docenionym za ich osiągnięcia, a innym firmom daje inspirację z szerokiego wachlarza przykładów zastosowań ” - wyjaśnia Schütz.

Celem zainicjowanej przez Ministerstwo Gospodarki sieci „Industry 4.0 Baden-Wuerttemberg Alliance” jest znalezienie koncepcji ekonomicznych, które odniosły sukces w inteligentnym tworzeniu sieci procesów produkcji i tworzenia wartości. Jury złożone z ekspertów ocenia konkretne znaczenie praktyczne dla Przemysłu 4.0, a także stopień innowacyjności.

„Industry 4.0 Baden-Wuerttemberg Alliance” ma na celu połączenie wiedzy specjalistycznej z technologią produkcji oraz technologią informacyjno-komunikacyjną, sieci wszystkich ważnych elementów współpracujących i pomoc firmom średniej wielkości we wdrażaniu Przemysłu 4.0 za pomocą innowacyjnych ofert transferowych. Biurem koordynującym jest regionalne stowarzyszenie VDMA w Badenii-Wirtembergii. Ponad 50 organizacji partnerskich sojuszu - firmy, grupy, stowarzyszenia, klastry, uniwersytety i instytucje badawcze, a także partnerzy społeczni - dążą do ustanowienia Badenii-Wirtembergii wiodącym regionem technologii Przemysłu 4.0 na świecie. Szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa odgrywają ważną rolę i mogą czerpać korzyści z sojuszu.

Przedstawicielem firmy MBO w Polsce jest Reprograf-Grafikus SA.

 Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf-Grafikus

 

 

error: Kopiowanie zabronione!