Markem-Imaje przejmuje polską spółkę Solaris Laser
21 sie 2020 07:57

Firma Markem-Imaje, globalny producent rozwiązań do identyfikacji i śledzenia produktów wchodzący w skład oddziału Imaging & Identification należącego do korporacji Dover, ogłosiła decyzję o przejęciu warszawskiego przedsiębiorstwa Solaris Laser SA (Solaris).

Solaris od ponad 25 lat dostarcza zaawansowane systemy światłowodowe, ultrafioletowe i laserowe CO2, które znajdują zastosowanie w znakowaniu i kodowaniu produktów przemysłowych oraz opakowań na wielu rynkach końcowych.

Przejęcie polskiej spółki rozszerzy ofertę Markem-Imaje w zakresie laserowych rozwiązań oraz umocni jej pozycję jako czołowego dostawcy wyposażenia do identyfikacji i śledzenia produktów. Rozbudowa gamy produktowej pozwoli firmie lepiej zaspokajać rosnący popyt klientów na technologie kodowania laserowego, które gwarantują niezawodność oraz zwiększają wydajność procesów.

Vincent Vanderpoel, dyrektor generalny Markem-Imaje, powiedział: „Nasi klienci na coraz większą skalę wdrażają rozwiązania do znakowania laserowego w celu identyfikacji kolejnych produktów oraz opakowań. Przyłączenie Solaris wspomoże obie firmy w oferowaniu najbardziej innowacyjnej i wszechstronnej gamy rozwiązań spełniających potrzeby klientów w zakresie identyfikacji produktów w sektorach przemysłowych oraz FMCG.”

Na podstawie informacji firmy Markem-Imaje opracował TK

cript>