Canon wprowadza nową serię ploterów UV LED – Arizona 2300
1 wrz 2020 10:42

1 września 2020 r. firma Canon poinformowała o wprowadzeniu na rynek grafiki wielkoformatowej nowej serii ploterów UV Arizona 2300, która ma pomóc klientom przyspieszyć produkcję, poprawić wydajność operacyjną oraz  zwiększyć możliwości rozwoju dzięki nowym aplikacjom. Nowa seria ma różne dostępne opcje kanałów atramentowych (4, 6 i 8), które umożliwiają obsługę różnorodnych zastosowań, w tym trzy kompaktowe modele GTF (Arizona 2340 GTF, 2360 GTF, 2380 GTF) o powierzchni stołu płaskiego 1,25 m x 2,5 m oraz trzy duże modele XTF (Arizona 2340 XTF, 2360 XTF, 2380 XTF) o powierzchni stołu płaskiego 2,5 m x 3,08 m.

 Nowa seria ploterów płaskich UV, posiada rewolucyjną architekturę stołu płaskiego, opartą na technologii Arizona FLOW, technice podciśnienia, która łączy bezstrefowy układ stołu z wieloma źródłami podsysu z łatwymi w użyciu pneumatycznymi pinami rejestrującymi, aby lepiej zamocować podłoże na stole. Efektem jest wydajność wyższa o ponad 20 proc. w porównaniu z poprzednimi generacjami drukarek Arizona, ponieważ operator nie potrzebuje czasu na maskowanie stołu lub przyklejenie podłoża, co umożliwia szybsze przełączanie między zadaniami, krótszy czas konfiguracji i bezproblemową zmianę zadań druku. Technologia FLOW sprawia, że drukowanie na nietypowych i trudniejszych nośnikach, takich jak karton, drewno i szkło, a nawet drukowanie dużych obrazów ułożonych na wielu dużych płytach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Technologia pozwala na drukowanie od krawędzi do krawędzi na podłożu, w celu minimalizacji  lub eliminacji odpadów oraz zwiększenia wydajności i tym samym stworzeniu jeszcze większych możliwości.

Pneumatyczne piny  rejestrujące umożliwiają wyrównanie nośnika do lewej lub prawej krawędzi stołu - lub nawet do obu stron – co daje możliwość druku 2, 4  i 6 stron na arkuszu. Odwrócenie nośnika od przodu do tyłu i od lewej do prawej na ploterze płaskim umożliwia doskonałe dopasowanie podczas drukowania dwustronnego, niezależnie od tego, czy podłoże ma niedoskonałości wymiarowe. Umożliwia  to  pewne drukowanie na nietypowych, ciężkich, gładkich lub wstępnie przyciętych nośnikach. Nowa technologia pozwala na utrzymanie niezmiennie wysokiej produktywności, drukując do 95 m2 / godz. - przy zachowaniu wysokiej  jakości druku.

Canon wprowadza równocześnie z serią Arizona 2300 oprogramowanie Arizona Xpert w wersji 2.1. Dzięki niemu nowa seria drukarek ma zdolność „samouczenia się”, dzięki czemu można projektować - a następnie powtarzać - złożone, wielowarstwowe projekty. Drukarka zapamiętuje „przepis” do następnego razu, gdy będziesz chciał wydrukować podobne aplikacje, oszczędzając czas potrzebny na konfigurację, automatyzując i robotyzując proces produkcji.

 Seria Arizona 2300 oferuje utwardzanie UV LED przy mniejszym o 40 proc. zużyciu energii w porównaniu z innymi drukarkami z płaskim stołem, dzięki natychmiastowej pracy (ponieważ nie jest potrzebny okres nagrzewania lamp) długowieczności lampy i możliwości podłączenia do zwykłej sieci energetycznej. Zapewnia również niskie zużycie atramentu, zużywając średnio mniej niż 8 ml/m² atramentu, w tym na konserwację.

Klienci mogą zobaczyć drukarkę Arizona 2380 XTF z opcją Roll Media podczas pokazów online i na żywo w centrów obsługi klienta firmy Canon w Australii (Melbourne), Holandii (Venlo), Wielkiej Brytanii (Birmingham), Francji (Paryż) i USA (Chicago).

Więcej szczegółów we wrześniowym wydaniu Poligrafiki.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon