Ultima Displays wspiera branżę wystawienniczą i eventową
7 wrz 2020 09:41

Ultima Displays, jeden z wiodących europejskich dostawców rozwiązań w zakresie kompleksowej komunikacji wizualnej, wprowadził na rynek unikalną, samoczyszczącą, elastyczną tkaninę, która rozbuduje ofertę napinanych tekstylnych wyświetlaczy i ścianek działowych.

Założona w 1999 roku firma Ultima Displays dostarcza produkty do komunikacji wizualnej oraz usługi poligraficzne; oferuje między innymi rozwiązania typu lightbox, oznakowania POS, rozwiązania modułowe, zewnętrzne wyświetlacze i flagi, ścianki, lady, oświetlenie i banery.

Technologia HeiQ Viroblock NPJ03 została przetestowana pod kątem walki z wirusem SARS-CoV-2* wywołującym COVID-19 osiągając 99,99 proc. skuteczności w ciągu 30 minut. Tkanina została zaprojektowana w celu hamowania wzrostu i trwałości wirusów i bakterii na powierzchniach tekstylnych. Jej właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne są wynikiem unikalnego wykorzystania technologii srebra zaprojektowanej w celu znacznego zmniejszenia infekcyjności wirusów i bakterii na powierzchniach.

„Nasza branża została poważnie dotknięta pandemią. Możemy obserwować jak cierpią na tym zarówno klienci jak i firmy współpracujące” - powiedział Mark McCleery, dyrektor zarządzający Ultima Displays i dodał: „Rozciągliwa tkanina HeiQ Viroblock to przełom w branży, ponieważ otwiera drzwi do ekspozycji tkanin w handlu detalicznym, na wystawach, podczas konferencji i wydarzeń specjalnych. Właściwości samoczyszczące oznaczają, że grafika pozostaje odporna na zarazki i drobnoustroje bez konieczności jej czyszczenia.”

Wyświetlacze napinające są powszechnie wykorzystywane w branży, a Ultima jest w tym asortymencie jednym z liderów między innymi dzięki innowacyjnym wyświetlaczom magnetycznym MODULATE i systemom rurowym Formulate. Oba te rozwiązania skorzystają na wprowadzeniu nowej tkaniny. Obok elastycznej dostępna jest również wersja poliestrowa wyświetlacza do użytku z różnymi oprawami ściennymi lub wolnostojącymi TFS.

Przeprowadzono rygorystyczne testy, aby upewnić się, że poddana obróbce tkanina z technologią HeiQ Viroblock wykazuje skuteczność przeciwbakteryjną, wymaganą przez normy ISO 20743 i ISO18184. Technologia jest zgodna z rozporządzeniem UE REACH i certyfikowana jako bezpieczna, ponieważ wszystkie jej składniki należą do tzw.  klasy kosmetycznej, są pochodzenia biologicznego (zawierają 72 proc. węgla pochodzenia biologicznego) i mogą być poddane recyklingowi.

Jak zapwnia producent, w przypadku zabrudzenia tkaninę można wyczyścić poprzez delikatne pranie w temperaturze 60°C (do 30 prań), bez wpływu na właściwości antybakteryjne materiału**.

Aktualnie technologia HeiQ Viroblock NPJ03 oczekujące na opatentowanie,  posiada również certyfikat OEKOTEX, homologację ZDHC i bluesign.

Miesiąc wcześniej Ultima zaprezentowała kolorowe urządzenie odkażające zaprojektowane by pomóc dzieciom w wieku od 3 do 11 lat aktywnie angażować się w praktyki higieniczne, w sytuacji gdy życie szkolne wraca do normy.

* Dane dostarczone przez HeiQ na podstawie testów przeprowadzonych na innych materiałach. HEIQ, VIROBLOCK i HEIQ VIROBLOCK są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi i własnością HeiQ Materials AG.

** Poddane działaniu środka biobójczego w celu ochrony przed zepsuciem. Substancja czynna: chlorek srebra.

Na podstawie informacji Ultima Displays opracowała BZ