Arctic Paper otrzymuje certyfikat „Cradle to Cradle Certified™”
11 wrz 2020 11:12

Pełna gama papierów Munken, Amber Graphic i Munken Kraft została wyróżniona Srebrnym Certyfikatem „Material Health” („Materiał Bezpieczny dla Zdrowia”) w ramach wieloaspektowego standardu produktów „Cradle to Cradle Certified™”. Ponadto skontrolowany został cały proces produkcyjny zakładu w Munkedal i uzyskał on status poziomu brązowego, który reprezentuje ogólny poziom certyfikacji produktów.

„Cradle to Cradle Certified™” jest uznanym na całym świecie standardem dla produktów bezpiecznych dla ludzi i środowiska oraz stworzonych zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym. Zastosowanie zasady projektowania „Cradle to Cradle” („od kołyski do kołyski”) oznacza nie tylko zminimalizowanie negatywnych wpływów na środowisko, ale również pozostawienie pozytywnego śladu. W ten sposób powstają produkty i procesy, które są bezpieczne dla ludzi, zdrowe dla środowiska i korzystne dla biznesu. Od sierpnia 2020 r. wszystkie asortymenty papieru z zakładu Munkedal, w tym pełny asortyment Munken (papiery Munken Design, Munken Book), Amber Graphic i Munken Kraft, posiadają certyfikat „Cradle to Cradle Certified™” - jako pierwszy kompletny asortyment papieru na świecie. Ponadto receptury tych asortymentów (Amber Graphic, Munken Kraft) z zakładu Arctic Paper Kostrzyn SA zostały dostosowane tak, aby asortymenty z tego zakładu produkcyjnego uzyskały Srebrny Certyfikat Materiału Bezpiecznego dla Zdrowia i mogły być wykorzystywane również przez innych producentów w procesach „Cradle to Cradle”. Arctic Paper będzie podejmować dalsze kroki w tym kierunku.

Cały proces produkcji w zakładzie w Munkedal został skontrolowany przez EPEA, partnera w zakresie innowacji oraz przez jednostkę certyfikującą w zakresie standardu „C2C Certified™” i certyfikowany zgodnie ze standardem Cradle to Cradle Certified™. Przedstawiono możliwości rozwoju, które zostaną teraz wdrożone w perspektywie średnio- i długoterminowej w celu osiągnięcia jeszcze lepszych wyników. Zakład Munkedal jest pierwszą fabryką papieru na świecie, która pomyślnie ukończyła ten proces certyfikacji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Arctic Paper

error: Kopiowanie zabronione!
cript>