Kodak rozwija system PRINERGY
15 wrz 2020 07:22

Kodak i PerfectPattern GmbH, specjalista w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań sztucznej inteligencji (AI) dla branży produkcyjnej, ogłosiły zawarcie nowej umowy, na mocy której Kodak uzyska licencję na kod źródłowy oprogramowania sPrint One firmy PerfectPattern. Umożliwi to dalsze rozwijanie wersji sPrint One używanej w oprogramowaniu  KODAK PRINERGY On Demand. Najnowsza umowa jest kontynuacją współpracy, którą obie firmy rozpoczęły cztery lata temu na targach drupa 2016.

Specjalna umowa licencyjna umożliwi ściślejszą integrację opartej na sztucznej inteligencji funkcjonalności sPrint One z innowacyjnym rozwiązaniem chmurowym PRINERGY On Demand w celu usprawnienia procesu przygotowywania zadań drukowania. sPrint One jest mechanizmem wykorzystywanym w usłudze KODAK Dynamic Print Planning przeznaczonym do automatycznego, zoptymalizowanego łączenia zleceń i planowania druku w ramach jednego etapu przetwarzania, z uwzględnieniem wielu parametrów maszyny drukującej. Według producenta ścisła integracja sPrint One z PRINERGY On Demand pomoże w automatyzacji procesów przepływu pracy, zwiększy wydajność, obniży koszty wytwarzania i materiałów, a tym samym podniesie rentowność produkcji.

„Ten krok umożliwi łatwiejsze i bardziej bezpośrednie wykorzystanie innowacyjnej technologii sztucznej inteligencji zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 i procesami automatyzacji, które są kluczowe dla całej branży poligraficznej” - skomentował Todd Bigger, wiceprezes ds. oprogramowania w dziale druku Kodaka i dodał: „Jednocześnie wzmocni to portfolio firmy w zakresie wysokowydajnych, opartych na chmurze rozwiązań przepływu pracy, które drukarnie mogą precyzyjnie dostosować do swoich unikalnych potrzeb”.

 Na podstawie informacji firmy Kodak opracowała BZ

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!