Ricoh rozwija ofertę maszyn DTG
16 wrz 2020 10:04

Firma Ricoh poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego urządzenia drukującego - Ricoh Ri 2000. System Direct to Garment nowej generacji wspiera produkcję odzieży promocyjnej i personalizowanej, odpowiadając na potrzeby sektora odzieżowego w zakresie zwiększonej produktywności.

Ricoh Ri 2000 drukuje z rozdzielczością 1200x1200 dpi na szerokiej gamie tkanin, od tradycyjnych t-shirtów lub toreb na zakupy po płócienne buty, czapki baseballowe, koszule z długim rękawem, tekstylne maski na twarz i kamizelki ochronne. Szczególnie cenionymi w tym zakresie funkcjonalnościami są wymienialny mechanizm płyty magnetycznej i automatyczna regulacja wysokości stołu, która umożliwia łatwe przełączanie między różnymi typami odzieży.

„Nowa generacja maszyn DTG jest wyrazem zaangażowania Ricoh w dostarczanie rozwiązań do druku inkjetowego, umożliwiających naszym klientom rozwój ich działalności” - powiedział Graham Kennedy, dyrektor ds. druku przemysłowego w Ricoh Europe i dodał: „Podczas opracowywania produktów ściśle współpracujemy z ich pierwszymi użytkownikami. Na stale rozwijającym się rynku klienci Ricoh mogą korzystać z zalet gotowego rozwiązania DTG. Ri 2000 spełnia potrzeby innowacyjnych dostawców druku cyfrowego, sklepów internetowych z odzieżą na zamówienie, a także tradycyjnych firm oferujących wartość dodaną w postaci druku na gotowej odzieży. Nowe urządzenie dołącza do portfolio maszyn Ricoh DTG, które obejmuje już dwa flagowe produkty: modele Ri 100 i Ri 1000”.

Dzięki kompleksowej integracji sprzętu i zaawansowanego oprogramowania Ri 2000 wyznacza w swojej klasie nowy punkt odniesienia w zakresie produktywności i efektywności.

Wśród zalet tego rozwiązania producent wymienia między innymi:

  • zapewnienie lepszej spójności kolorów, automatyzację procesów produkcyjnych i tworzenie białych warstw do drukowania na ciemnych ubraniach za pomocą oprogramowania ColorGATE Textile Productionserver;
  • stałe monitorowanie poziomu atramentu, temperatury i wilgotności ograniczające konieczność interwencji operatora;
  • ułatwienia w zakresie obsługi - ostrzeżenia o konserwacji dla wszystkich zadań, które nie są zautomatyzowane, pojawiają się na 7-calowym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym;
  • uproszczoną konserwację dzięki automatycznemu, nowatorskiemu przyrządowi do czyszczenia głowicy, który eliminuje potrzebę ręcznej konserwacji dysz głowicy drukującej.

Ricoh Ri 2000 będzie dostępny w regionie EMEA od listopada br. Aby zobaczyć urządzenie na żywo, wystarczy zarezerwować wersję demonstracyjną kontaktując się z lokalnym przedstawicielem firmy Ricoh.

Na podstawie informacji firmy Ricoh opracowała BZ