Kodak z dwiema nagrodami
18 wrz 2020 12:21

Firma Kodak otrzymała dwie prestiżowe nagrody InterTech Technology Award przyznane za system cyfrowy Uteco Sapphire EVO M oparty na technologii inkjetowej KODAK Stream oraz atramenty KODAK PROSPER QD i preparat Film Optimizer Agent (FOA). Nagrody InterTech Technology Awards, ufundowane przez Printing United Alliance, przyznawane są innowacyjnym technologiom, które w opinii niezależnego jury mają duży wpływ na komunikację graficzną i pokrewne branże.

Sapphire EVO M to pierwsza inkjetowa maszyna drukująca na opakowaniach giętkich przy użyciu atramentów wodnych. Drukując na rozmaitych podłożach - od papieru po folię - system oferuje niskie koszty eksploatacji i wysoką produktywność oraz stałą, wysoką jakość druku, która konkuruje z możliwościami fleksografii. Atramenty do opakowań PROSPER QD i środek optymalizujący opierają się na dziesięcioleciach doświadczenia firmy Kodak w opracowywaniu materiałów eksploatacyjnych do druku inkjetowego. Nagrodzone produkty umożliwiają drukowanie z dużą prędkością, przy zachowaniu wysokiej jakości i niskich kosztach materiałów eksploatacyjnych.

James Workman, wiceprezes ds. technologii i badań w Printing United Alliance ujawnił, że jury podkreśliło przełomowy potencjał Sapphire EVO M Press, który umożliwia drukarniom opakowań giętkich przenoszenie zadań z tradycyjnych procesów druku do cyfrowych oraz pozwala na wdrażanie nowych koncepcji kreatywnych i kampanii w sektorze opakowań. Członkowie komisji oceniającej byli pod szczególnym wrażeniem innowacyjności technologii inkjetowej oferowanej przez firmę Kodak, pozwalającej na drukowanie z dużą prędkością, nawet na nieporowatych podłożach opakowaniowych.

„Naszym celem każdego roku jest zauważenie technologii, które kształtują przyszłość” - powiedział Workman i dodał: „Te dwie technologie firmy Kodak wyraźnie spełniły kryteria przyznania nagrody i zasługują na wyróżnienie”.

„Kodak postrzega to podwójne zwycięstwo jako uznanie dla naszego wieloletniego doświadczenia i wiedzy w dziedzinie chemii, materiałów oraz technologii druku cyfrowego” - powiedział Randy Vandagriff, starszy wiceprezes ds. druku w Eastman Kodak Company i podkreślił: „Dwa rozwiązania, które zdobyły nagrodę InterTech Technology Awards, pomogą ugruntować pozycję w cyfrowej produkcji opakowań i dekoracji produktów oraz umożliwią drukarniom sprostanie stale zmieniającym się potrzebom globalnych rynków”.

Na podstawie informacji firmy Kodak opracowała BZ