Pierwsza wielkoformatowa drukarka Epson na atrament żywiczny
21 wrz 2020 10:18

Premiera urządzenia SureColor SC-R5010 Series oznacza rozszerzenie portfolio drukarek wielkoformatowych Epson o model na atrament żywiczny (resin ink), dzięki któremu agencje kreatywne i firmy oferujące usługi druku mogą oferować swoim klientom różnorodne wydruki na szeregu nośników, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i ochrony środowiska.

 Nowa seria z oznaczeniem „R" to odpowiedź na potrzeby związane z drukiem wykorzystującym atramenty żywiczne. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w zakresie innowacyjnych rozwiązań z obszaru obrazowania, zarządzania kolorem i kontroli nośników, Epson dostarcza kolejne optymalne, dedykowane rozwiązanie.

Nowa 64-calowa drukarka zapewnia niezwykłą jakość wydruków i kontrolę kolorów dzięki zastosowaniu głowicy PrecisionCore Micro TFP. Precyzyjna kontrola temperatury przez cztery czujniki zapewnia stabilność i wierność odwzorowania kolorów od krawędzi do krawędzi - na całej powierzchni wydruku. Dzięki trzem niezależnym stacjom grzewczym (nagrzewanie wstępne, nagrzewanie właściwe, nagrzewanie po wydruku) bez względu na rodzaj nośnika kolory są zachowywane zgodnie z danym projektem. 

Wydajne i szybkie procesy suszenia i utwardzania pozwalają zalaminować i dostarczyć wydruk do klienta w dniu wydruku, dzięki czemu czas realizacji zamówień ulega znaczącemu skróceniu.

Zastosowanie niezwykle trwałej głowicy drukującej PrecisionCore Micro TFP gwarantuje dokładność i powtarzalność kolorów od pierwszego do ostatniego wydruku. Głowice piezoelektryczne nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem temperatury, co oznacza, że wielkość i umiejscowienie kropli tuszu pozostają niezmienione przez cały cykl użytkowania urządzenia. W przypadku, gdy wymiana głowicy jest konieczna, użytkownik może to zrobić samodzielnie bez potrzeby wzywania serwisanta, co zapobiega przestojom w pracy i zwiększa wydajność. 

Wiodący w swojej klasie system podawania nośników - Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC) oferuje wysoką stabilność, wymaganą przy wielkoformatowych wydrukach przeznaczonych na powierzchnie takie jak witryny sklepowe czy ściany. Dzięki temu ilość odpadów jest mniejsza, czas montażu – krótszy, a klient może być pewny idealnego wydruku o niewidocznych łączeniach. 

Nowy, 6-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome RS to bezzapachowe, wodne tusze żywiczne, gwarantujące bezpieczeństwo korzystania nie tylko w halach produkcyjnych, ale również w szkołach, szpitalach, hotelach czy innych obiektach zamkniętych. Atrament do SC-R5010L dostępny jest w 1,5 litrowych workach przeznaczonych do stosowania przy średnich nakładach lub w dwóch łatwo wymiennych zestawach do dużych nakładów.

„Słuchaliśmy uważnie głosu naszych klientów z segmentu druków żywicznych, dotyczącego ich potrzeb odnośnie do jakości, wydajności, niezawodności i powtarzalności kolorów. Dzięki wprowadzeniu modelu SC-R5010 jesteśmy w stanie sprostać tym oczekiwaniom. Oferując portfolio atramentów solwentowych, UV oraz od teraz także żywicznych Epson stał się wszechstronnym dostawcą dla każdego typu wydruków z zakresu znakowania, POS i dekoracji wnętrz” - skomentował Tomasz Kuciński, account manager LFP w Epson.

Kluczowe cechy drukarki SC-R5010 obejmują:

  • Atrament Epson UltraChrome RS – atrament żywiczny o szerokiej palecie kolorystycznej
  • Wysoką odporność wydruków na zarysowania
  • Certyfikaty GreenGuard Gold, AgBB i francuski VOC
  • Precyzyjny system podawania nośnika, dzięki czemu drukowanie jest płynne i wydajne
  • System Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC) zapewniający dokładne i stabilne umieszczanie nośnika w urządzeniu
  • Możliwość samodzielnej wymiany części przez użytkownika (głowica drukująca)
  • Nowy, trzyetapowy system nagrzewania (rozgrzewanie wstępne, zasadnicze i końcowe)
  • Atrament w systemie Bulk Ink Solution – 1,5-litrowe worki dla średnich nakładów i 2 x 1,5 litrowe worki dla dużych nakładów z funkcją szybkiej wymiany (hot swap)
  • Dotykowy 4,3-calowy panel sterowania, ułatwiający obsługę
  • Intuicyjne oprogramowanie Epson Edge Print RIP

Drukarka Epson SC-R5010 trafi do sprzedaży w grudniu 2020.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

error: Kopiowanie zabronione!