Agfa zaprasza na wirtualne spotkania
28 wrz 2020 12:38

„Wszystko, co pokazalibyśmy na targach Fespa i Printing United” – pod takim hasłem firma Agfa przygotowuje trzydniowe, wirtualne spotkania dedykowane rozwiązaniom inkjetowym z jej oferty. Prowadzone z centrali w Mortsel wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8 października br. Każdego dnia Studio 5D10 (taki numer miało nosić stoisko firmy Agfa na tegorocznych targach Fespa) będzie koncentrować się na innych aspektach produkcji z wykorzystaniem druku wielkoformatowego, bazującego na technice inkjet UV. Spotkania uwzględniać będą m.in. prezentacje rozwiązań skierowanych do drukarń offsetowych (które chcą rozbudować portfolio swoich usług), maszyn przeznaczonych do zadrukowywania tektury falistej oraz kwestię właściwego skonfigurowania różnych elementów procesu drukowania inkjetowego. Rejestracja na poszczególne webinaria prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej www.studio5d10.com. Spotkania, odbywające się o godzinach 10.00 i 16.00 potrwają po ok. 60 minut i będą prowadzone w języku angielskim.
Pierwsza z zaplanowanych przez firmę Agfa sesji online (6 października) będzie skierowana do drukarń offsetowych, poszukujących nowych dróg rozwoju i chcących rozbudować swoją ofertę o druk cyfrowy. Spotkanie przebiegające pod hasłem „Rozwijając i dywersyfikując twój biznes” będzie uwzględniać m.in. następujące aspekty: właściwą kombinację druku offsetowego i inkjetowego, a co za tym idzie – stworzenie możliwości zarabiania na druku wielkoformatowym; kwestię stabilności kolorów specjalnych (np. firmowych) przy zastosowaniu różnych technologii i podłoży; wprowadzenie do oferty nieosiągalnych wcześniej kreatywnych aplikacji, przyciągających do drukarni nowych klientów; odpowiednie połączenie najwyższej jakości rozwiązań drukujących z optymalną wydajnością i zyskownością; automatyzację druku wielkoformatowego z myślą o najwyższej wydajności operacyjnej.
Druga sesja (7 października) będzie poświęcona różnorodnym zastosowaniom inkjetu wielkoformatowego w zmieniającym się świecie opakowań z nadrukiem oraz displejów. Przedstawione zostaną tu korzyści związane z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych Agfa skierowanych do tego segmentu rynkowego. Przedstawiciele firmy zaprezentują różne możliwości wsparcia dla jej klientów, przy uwzględnieniu takich zagadnień jak: automatyzacja workflow, integracja z systemem MIS, panele sterujące, kontrola marki, dedykowane atramenty i stabilność kolorystyczna, jak również odpowiednie wsparcie techniczne. Spotkanie wzbogacą także studia przypadku z udziałem użytkowników rozwiązań Agfa. Lista poruszanych tematów obejmie: cyfrowe strategie komunikacji właścicieli marek z rynkiem, geomarketing uwzględniający personalizowane obrazowanie; wydajność i zyskowność dzięki przejściu na technologię cyfrową; komunikację i strategię działania w odniesieniu do branży opakowań.

Ostatnia sesja (8 października) będzie uwzględniać różne, także bardzo specyficzne potrzeby drukarń i ich klientów w kontekście zastosowania techniki inkjetowej UV. Agfa zaprezentuje tu swoje szerokie portfolio elementów składających się na cały proces: ploter drukujący, atramenty, oprogramowanie i sprzęt peryferyjny, np. zwiększający automatyzację działań. Przedstawieni będą też liczni partnerzy technologiczni firmy, z którymi współpracuje ona przy opracowywaniu specjalistycznych rozwiązań poligraficznych i integracji systemowej, także w kontekście całych procesów produkcyjnych, w których druk stanowi część ciągu technologicznego. Wśród prezentowanych przykładów znajdą się aplikacje takie jak: laminaty podłogowe i panele meblowe; drewniane palety; opakowania na bazie tektury falistej oraz wyroby dekoracyjne uwzględniające skórę.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa