Durst świętuje setną instalację
28 wrz 2020 12:24

Zaledwie dwa lata po wprowadzeniu na rynek producent nowoczesnej platformy Tau RSC – firma Durst może pochwalić się 100 instalacjami swojego urządzenia. W nadchodzących tygodniach czołowy konwerter etykiet w Europie zostanie jubileuszowym klientem jednoprzebiegowej maszyny inkjetowej Durst Tau 330 RSC UV.

Pierwsza prezentacja Tau 330 RSC podczas targów Labelexpo 2017 w Brukseli wzbudziła zainteresowanie zwiedzających. Goście i konkurenci byli wówczas zaskoczeni możliwościami technologii RSC pod względem jakości i wydajności druku w pełnym kolorze z rozdzielczością 1200x1200 dpi i prędkością 80 metrów bieżących na minutę.

Dziewięć miesięcy później, po udanych testach Durst rozpoczął dostawy pierwszych maszyn Tau 330 RSC. Od tego czasu coraz więcej konwerterów etykiet decyduje się na zakup platformy druku inkjetowego Durst Tau 330 RSC lub wybiera ekonomiczny model Tau 330 RSC E albo sięga po nowy w serii – Tau RSCi. Od połowy tego roku Durst prowadzi instalacje najnowszych rozwiązań w rodzinie Durst Tau RSC -  Tau RSCi w wersjach: 330/420/510, które są przeznaczone do druku etykiet.

Helmuth Munter, kierownik segmentu ds. etykiet i opakowań giętkich w firmie Durst powiedział: „Wprowadzone dwa lata temu drukarki Tau 330 RSC i Tau 330 RSC E ustanowiły nowy wzorzec w druku etykiet. Teraz, mając już 100 instalacji na całym świecie, czujemy się zaszczyceni zaufaniem, jakim obdarzają nas użytkownicy. Jesteśmy przekonani - i potwierdzają to stale pozytywne opinie klientów - że nasza platforma Tau RSC będzie nadal wyznaczać standardy dla przyszłości przemysłowego cyfrowego druku inkjetowego w branży etykiet i opakowań ”.

Na podstawie informacji firmy Durst opracowała BZ